پیکر مطهر حاج عبدالمجید آق آتابای شهید فاجعه منا و عضو هیئت امنای مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدتشییع می شود

تصویر کوچک شده
پیکر مطهر حاج عبدالمجید آق آتابای عضو هیئت امنای مصلی نماز جمعه اهل سنت و بیست و نهمین شهید گنبدی فاجعه منا روز جمعه 94/11/2 پس از اقامه نماز جمعه و نماز میت تشییع می شود.


معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه گنبدکاووس از برگزاری مراسم تشییع جنازه پیکر مطهر بیست و نهمین جانباخته فاجعه منا دراین شهرستان خبر داد.
احمد دستمرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: پیکر مطهر مهاجر الی الله 'عبدالمجید آق آتابای' که در فاجعه منا در عربستان دعوت حق را لبیک گفته بود، با موافقت خانواده به کشور منتقل شده و فردا (جمعه دوم بهمن) در گنبدکاووس تشییع و به خاک سپرده می شود.
وی گفت: مراسم تشییع پیکر این مهاجر الی الله پس از اقامه نماز جمعه درمقابل مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس با حضور اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار می شود.
دستمرد اضافه کرد: با برگشت پیکر عبدالمجید آق آتابای به کشور، اکنون پیکر مطهر دو جانباخته دیگر گنبدی فاجعه منا یعنی'حبیب الله عزیزی و تاج محمد پاریخی' در مکه باقی مانده است.
در فاجعه منا که در روز عید قربان امسال و در جریان رمی جمرات به وقوع پیوست 465 حاجی ایرانی که 49 نفر آنان از استان گلستان بودند جان خود را از دست دادند.
در این فاجعه مردم شهرستان گنبدکاووس با از دست دادن 31 حاجی خود که تمامی آنها از ترکمن های اهل سنت بودند، سنگین ترین داغ را تحمل کردند.
از مجموع 31 جانباخته گنبدی حادثه منا تاکنون پیکر مطهر 28 حاجی دراین شهرستان تشییع و به خاک سپرده شده است.
شهرستان گنبدکاووس با بیش از 325 هزار نفر جمعیت که افزون بر نیمی از آنها را ترکمن های اهل سنت تشکیل می دهند در شرق استان گلستان واقع شده و فاصله آن با گرگان مرکز این استان حدود 100 کیلومتر است.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۴/۱۱/۲ ۲۱:۰۰:۰۰ (610 بار خوانده شده) اخبار مصلی
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۶} + {۹} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه