امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:ازدواج موجب حفظ و اعتلای فطرت انسانیت می شود

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:ازدواج موجب حفظ و اعتلای فطرت انسانیت می شود
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس روز 17 دی ماه درخطبه های پیش از نماز جمعه، درادامه سخنان هفته قبل خود در را رابطه با موضوع ازدواج اسلامی گفت: انسان موجودی اجتماعی و خانواده مهمترین رکن جامعه بشری است و حفظ این جامعه نیازمند رعایت قوانین و احکام شرعی است.
آخوند حاج عبدالکریم جاور افزود: دین اسلام مسیر حفظ و اعتلای جامعه و خانواده را با وضع قوانین شرعی به ما نشان داده است.


تصویر کوچک شده
وی افزود: ازدواج موجب حفظ فطرت انسانی و پیشگیری از انحرافات اجتماعی می شود.
وی اظهارداشت: این سنت الهی یکی از برکات خداوند است و به نوبه خود نیازمند رعایت قوانین، داشتن شعور و ایثار زوجین نسبت به یکدیگر می باشد.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهارداشت: چنانچه جوانان دختر و پسر توسط اولیاء براساس شریعت و سنت های اسلامی تربیت شده و ازدواج کنند اینگونه زناشویی ها با الفت و مهر و محبت همراه خواهد بود.
آخوند عبدالکریم جاور گفت: درخانواده هریک از زوجین نسبت به یگدیگر و فرزندان خود وظایفی برعهده دارند که چنانچه این وظایف عملی و برآورد گردد، محیط خانواده فضایی پاک، همراه با آرامش و آسایش خواهد بود.
تصویر کوچک شده
وی اظهارداشت: اداره خانواده با مشکلات متعدد اقتصادی و اجتماعی و... همراه است و زن و شوهرها می بایست در برابر پستی و بلندی های زندگی پشتیبان یکدیگر باشند و فرزندان خود را نیز از هوا و هوس های شیطانی دور نگهدارند.
وی افزود: متاسفانه امروزه در برخی ازدواج ها تحمیل برخی خواسته های نابجا از جمله ثبت اتومبیل، سند ساختمان و صدها سکه به اعداد سال تولد دختر در قباله ازدواج رایج شده است که این امر جوانان را در ازدواج و تشکیل خانواده با مشکلی بزرگ مواجه کرده است.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۱۹:۴۳:۰۴ (235 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۶} + {۹} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه