امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: بهترین لحظات خدواند هنگام ذکر خالصانه و سجده بنده اش است.

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در خطبه های پیش از نماز عبادی جمعه این هفته اول بهمن ماه 95 ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمین و آرزوی سلامت و امنیت جامعه درسایه نظام جمهوری اسلامی با قرائت آیاتی از کلام الله مجید گفت: پیامبراکرم (ص) می گوید؛ امت من هیچگاه در جهنم ماندگار نخواهند بود مگر اینکه از راه و رسم من خارج شود.
آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود: عزیزمسلمین جهان، سعادت بشری را در ذکر و ستایش خداوند، پیروی از تعالیم قرآن و سنت خود در امور دینی و دنیوی برشمرده اند.
وی افزود: پیامبر اکرم (ص) مسلمین را به راز و نیاز، عبادت و ابراز بندگی با خلوص نیت و نیز طلب آمرزش از خداوند سفارش کرده اند.
نوری زاد با قرائت آیه شریفه "الَّذينَ آمَنُوا وَ تَطمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِكرِ اللَّهِ أَلا بِذِكرِ اللَّهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبُ» گفت: این که ما فقط به هنگام بروز مصیبت، مشقت و یا گرفتاری به یاد خدواند باشیم صحیح نیست و می بایست در هر زمان و در همه احوال بیاد الله باشیم و با خلوص نیت دست به دعا برداریم و فقط از خدواند کمک بخواهیم زیرا که وی مستجاب الدعوه است.تصویر کوچک شده
خطیب جمعه گفت: رسول الله (ص) در تمام احوال چه شکست و چه نصرت دست به دعا برمی داشتند از جمله در فتح ملکه که بدون خونریزی همراه بود، پیامبر (ص) به شکرانه این پیروزی 8 رکعت نماز شکر به جای آوردند.
وی افزود: اصحاب رسول الله هم به تبعیت از پیامبر(ص) سجده شکر به جای می آوردند و برای حفظ و استمرار دین اسلام و رستگاری خودشان دست به دعا برمی داشتند.
ایشان با بیان اینکه بهترین لحظات خداوند هنگام ذکر و سجده خالصانه بنده اش است
وی افزود: در همه حال ، گرفتاری ها و سختی ها تنها به خداوند پناه بیاورید، ذکر الله را بگویید، دست به دعا بردارید و برابرعظمت و شکوه خداوند سجده کنید و فقط از وی طلب آمرزش و گشایش نمایید.
وی گفت: خداوند درآخرین لحظات شب برای استجابت دعاها و نیایش های بندگانش به استقبال آنان می آید و مباهات می کند بر اینکه دعاهای خالصانه بندگانش را برآورده سازد.
وی در ادامه گفت: در یکی از کتب تاریخی قید شده است، روزی مردم از ابراهیم بن ادهم یکی از زاهدان و عارفان آن دوره پرسیدند که چرا دعاهای ما مقبول نمی افتد.
ایشان اظهار داشتند: حق و حقوق الهی را بجای آورید، ترک سنت پیامبر نکنید، به مفاهیم و دستورات قرآن عمل کنید، شکر نعمت به جای آورده واصراف نکنید، عیب جویی نکنیم و از آتش جهنم بترسید و آماده مرگ باشید و از مرگ نزدیکان عبرت بگیرید که سبب همه اینها حب دنیوی است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس درادامه اظهار داشت:خداوند متعال می فرماید؛ اگر بندگان از من بخواهند من از رگ گردن تان به شما نزدیگ ترهستم و نیازی به تظاهر، مکان و زمان خاصی نیست.
آخوند عبدالباسط نوری زاد: پیامبر اکرم (ص) بزرگترین اسوه حسنه است با این حال شب ها به درگاه خداوند دست به دعا برمی داشتند و نعمات الهی را شکر می کردند.
وی افزود: پس تابع خداوند و سنت پیامبر باشید تا سعادت دنیا و آخرت شامل حال شما گردد.

اول بهمن ماه : حضور نمازگزاران در مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصویر کوچک شده
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۵/۱۱/۲ ۸:۵۳:۴۵ (482 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۲} + {۹} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه