امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: احترام به پدر و مادر از مهمترین فضائل اخلاقی و دینی مسلمین است.

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس روز 29 بهمن ماه درخطبه های پیش از نماز جمعه، ضمن آرزوی قبول طاعات و عبادات نمازگزاران با قرائت آیاتی از کلام الله مجید گفت: رسول اکرم(ص) یکی از بارزترین نشانه های یک مسلمان پس از ایمان و عبادت خداوند متعال را احترام و تکریم نسبت به پدر و مادر برشمرده اند.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد با بیان اینکه؛ احترام نسبت به والدین یکی از مهمترین سفارشات شریعت اسلامی است افزود: در قرآن کریم آیات متعددی درخصوص احترام اولاد به والدین آمده است و عمل به آن موجب خشنودی پدر و مادر و نیز خشنودی خالق یکتا خواهد شد.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص) گفت: انسان های شراب خوار، "دیوسان" مردان بی غیرت نسبت به خانواده و نزدیکان و نیز فرزندانی که به والدین خود احترام نمی گذارند از جمله سه دسته از انسان هایی هستند که برای همیشه مورد غصب الهی خواهند بود.


تصویر کوچک شده
وی افزود: والدین به نوبه ی خود با فداکاری، مشقت، آموزش و تربیت فرزندان، وظیفه خود را در رشد و ارتقای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی فرزندان در جامعه به جا می آورند و فرزندان هم باید با ابراز محبت و احترام نسبت به والدین موجب خشنودی و رضایت آنان گردند.
وی افزود:پیامبر اکرم (ص) یکی از علائم و نشانه های آخرت را بی احترامی به پدر و مادر بیان داشته اند.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد گفت: متاسفانه امروزه این ناهنجاری اجتماعی در جامعه روز به روز بیشتر دیده می شود و پرونده های بسیاری در این خصوص در مراجع قضایی تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه اسلام دین محبت و برادری است افزود: قرآن راه سعادت بشری را به انسان ها نشان داده و چنانچه شریعت و دستورات دینی در جامعه عملی شود، صلح و آرامش در جامعه و نیز دنیا حاکم خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس بخش دوم سخنان خود را به رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی اختصاص داد و گفت: رعایت حقوق همسایگان درآپارتمان ها بخشی از قوانین شهری و حقوق شهروندی است.
آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود: مشارکت در حفظ بهداشت محیط آپارتمان، پرداخت حق شارژ و هربنه هاب عمومب ، تعیین مدیر و همزیستی همراه با مسالمت و آرامش برخی از اصول فرهنک آپارتمان نشینی است.
وی افزود: عدم مشارکت ساکنین و عدم رعایت قوانین آپارتمان نشینی، منجر به مشاجره، کدورت و درنهایت شکایت برخی ساکنین در مراجع قضایی شده است.
وی از شهروندان ساکن در آپارتمان ها خواست تا در رعایت قوانین و فرهنگ آپارتمان نشینی بیش از این کوشا باشند و سعی کنند مشکلات و معضلات موجود در آپارتمان را بدون مراجعه به مراجع قضایی ، با همدلی و تشریک مساعی حل و فصل نمایند.

تصویر کوچک شده
ایشان در انتهای سخنان خود با اشاره به رحلت حاج آخوند امانقلی رستگار گفت: ایشان از جمله روحانیون متقی ، برجسته، عارف و عالم ترکمن صحرا بودند.
وی افزود: به نوبه خودم و به نمایندگی از طرف روحانیون، اساتید، مدرسین، طلاب حوزه های علمیه ترکمن صحرا، ارتحال این روحانی جلیل القدر را به خانواده مکرم ایشان، بخصوص مهندس عبدالله رستگار نماینده اسبق مردم شریف گنبدکاووس و بخش داشلی برون درمجلس شورای اسلامی تسلیت عرض نموده، ازدرگاه بارتعالی برای آن مرحوم غفران واسعه الهی و برای کلیه بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ ۲:۲۳:۲۷ (443 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۹} + {۹} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه