امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:بسیاری از بانوان از حقوق فردی و اجتماعی اسلامی خود نا آگاه هستند

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس روز 6 اسفند ماه درمصلی نماز جمعه اهل سنت این شهرستان با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات نمازگزاران گفت: امروزه بسیاری از بانوان از حقوق فردی و اجتماعی که در اسلام برای زنان در نظر گرفته آگاهی کافی ندارند و نا آگاهانه تحت تاثیر قوانین و فرهنگ غربی قرار می گیرند.
حاج آخوند عبدالکریم جاور افزود: آنچه که از جامعه و حقوق اجتماعی غربی در رسانه ها و سایل ارتباط جمعی به جهانیان نشان داده می شود ظاهر جامعه آنان است و باطن آن چیزی جز فساد و پایمال شدن ارزش های انسانی زنان در جامعه نیست.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه زندگی انسان باید زندگی ایمانی باشد افزود: دردین اسلام آیات متعددی درخصوص حقوق اجتماعی و اقتصادی و ... زوجین بریگدیگر و نیزحقوق زنان بیان شده است.


تصویر کوچک شده
ایشان افزودند: تنها مکتبی جهانی که به زن ارزش و ارج نهاده و جایگاه واقعی به آنان بخشیده دین اسلام بوده است.
خطیب جمعه گفت: چنانچه اساس زندگی انسان ها برپایه التزام به دین و شریعت اسلامی باشد و احکام معنوی سرلوحه زندگی آنان قرارگیرد سعادت در زندگی دنیوی و رستگاری در آخرت نصیب آنان خواهد شد.
آخوند عبدالکریم جاور در ادامه گفت: خانواده به عنوان یک نهاد بنیادی و محوری در جامعه و زوجین به عنوان مهمترین رکن نظام خانواده، چنانچه مقید و ملتزم به اسلام و شریعت باشند مهر و محبت در بین اعضاء خانواده حاکم شده و بنیان خانواده نیز تحکیم می یابد.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: برپایه آیات شریف قرآن، مسئولیت خانواده بر عهده مردان گذشته شده و برآنان تکلیف شده تا نیازهای مادی، معنوی، حقوق شرعی زن و فرزندان را براساس موازین اسلامی به جای آورند.
ایشان افزوند: رازداری، محبت و خوشرویی زنان درهنگام بروز مشکلات مختلف، برخی از فضائل زنان مسلمان است.
تصویر کوچک شده
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در انتهای سخنان خود با اشاره به حضور میهمانان خارجی در مصلی نماز جمعه گفت: در این روز پرخیر و برکت تعدادی از عالمان آفریقای جنوی به همراه هیاتی میهمان ما هستند و برای ادای نماز جمعه با شما در مصلی حضور یافته اند.
آخوند عبداکریم جاور ضمن تقدیر از حضور وحدت بخش میهمانان خارجی گفت: حضور این عزیزان در بین برادران دینی خود از سویی موجب آشنایی با یکدیگرو از سوی دیگر پیام وحدت امت اسلامی به جهانیان است.
ایشان خطاب به میهمانان گفتند؛ به نمایندگی از طرف ائمه جمعه اهل سنت ، علما و مردم شهرستان گنبدکاووس حضورشما برادران را درمصلی نماز جمعه اهل سنت خیر مقدم گفته و برای شما و هیات همراه تان آرزوی سلامتی و توفیق داریم.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۵/۱۲/۷ ۷:۰۰:۰۰ (331 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۱} + {۳} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه