امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:اطاعت از مخلوقی که از دستورات خالق نافرمانی کند جایز نیست

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس روز جمعه 12 اسفند ماه درخطبه های پیش از نماز جمعه با قرائت آیاتی از قرآن کریم و با اشاره به تهاجم فرهنگی و تاثیرات فرهنگ مبتذل غربی توسط ماهواره بر روی جوانان گفت: متاسفانه امروزه برخی جوانان ناآگاه به وسیله ماهواره ها و تحت تاثیر تهاجم فرهنگی غرب، اعمال غیر اخلاقی و خلاف دین مرتکب می شوند که جز فساد اخلاقی و ابتذال چیز دیگری نیست و معصیت الهی را در پی دارد.
حاج آخوند عبدالکریم جاور افزود: اين هجوم سال هاست به صورت آرام و خاموش آغاز شده و اکنون در بین جوانان مسلمان ظهور عینی یافته و پايه هاي اعتقادي و اخلاقی جامعه را هدف قرار داده است.
وی خطاب به جوانان گفت: اساس دین اسلام و قرآن بر اساس فرامین الهی پایه ریزی شده و اطاعت از مخلوقی که برخلاف فرامین خالق رفتار می کند جایز نیست؛ بلکه حرام است.


تصویر کوچک شده
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه بعضی مفاسد اخلاقی را نمی توان در این مکان و جایگاه مقدس به صراحت بیان کرد، افزود: برخی از جوانان تحت تاثیر فیلم ها و عکس های ماهواره ای، همسران خود را به برخی اعمال خلاف شرع مجبور می کنند که این امر اشاعه بی بند باری، لاابالی گری اخلاقی و رفتاری و خروج از فضائل انسانیت و دین است.
حاج آخوند عبدالکریم جاور گفت: شرع اسلام اجاره نمی دهد، عده ای به هرشکل و نحوی از زنان خود سوء استفاده کنند و این اعمال جای بسی نگرانی است.
ایشان ادامه داد: این عده که مبانی اخلاقی، ایمانی درآنان نا استوار و یا متزلزل است ناآگاهانه با اعمال خلاف شرع خود، شرف، عظمت و مقام زن را پایمال می کنند و موجب سست شدن بنیان خانواده در جامعه می شوند.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه مبنای اطاعت زنان از شوهران تنها در دایره شرع اسلام است، گفت: خداوند متعال کلید هشت درب بهشت را برای زنانی اختصاص داده که در ماه رمضان روزه گرفته، پنج وعده نماز را ادا کرده، حجاب را رعایت و... از شوهران خود اطاعت می کنند.
آخوند حاج عبدالکریم جاور افزود: اگر زنان به حق شرعی خود نسبت به شوهران خود واقف باشند هیچگاه از حمایت های مادی و معنوی، خوشرویی و جلب رضایت شوهران غافل نمی شوند.
تصویر کوچک شده
وی با ذکر روایتی از رسول اکرم (ص) و با بیان اینکه خوشبختانه امروزه بسیاری از زنان در حال جهاد با اعمال خلاف اسلامی هستند، گفت: پیامبر اکرم (ص)، مقام شوهر را نزد همسر حتی بالاتر از مقام پدر، مادر، فرزندان دانسته و به جای آوردن حق شرعی شوهر را جهاد فی سبیل الله بر شمرده اند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۲:۰۹:۴۶ (320 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۲} + {۹} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه