امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: در جامعه اسلامی همه مذاهب دارای ارج و احترام هستند

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس روز 27 اسفند ماه و در آخرین جمعه سال 95 در خطبه نماز جمعه، با قرائت آیاتی از کلام الله مجید گفت: خداوند متعال برای هدایت و رستگاری انسان ها کتاب قرآن را پیش روی بشریت قرارداده و پس از پیامبر اکرم (ص) نیز موعظه گران و مجتهدانی را از میان خودمان برای راهنمایی برگزیده است.
آخوند حاج عبدالباسط نوری زاد با بیان اینکه عالمان و هدایت گران جامعه از جایگاه خاصی برخوردارند، گفت: در روایتی پیامبراکرم(ص) عالمان جامعه را به میوه های طبیعت تشبیه کرده و به امت خود سفارش کرده تا از ثمرات طبیعت به خوبی بهره مند گردند.
ایشان افزوند: همانگونه که جامعه نیازمند اساتید، اطباء و کارشناسان علمی است، نیازمند علما و مجتهدین آگاه به احکام شرع است تا با ترویج و تبیین دین و احکام قرآن، مردم را از فساد و گمراهی ها آگاه و جامعه را هدایت کنند.


تصویر کوچک شده
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه؛ در جوامع اسلامی، مجتهدین بسیاری با مذاهب مختلف اسلامی به فعالیت دینی مشغول هستند گفت: همه این مجتهدین و پیروانشان دارای ارج و احترام هستند زیرا که همه از یک کتاب و سنت پیروی می کنند.
آخوند حاج عبدالباسط نوری زاد افزود: والاترین مجتهد، مجتهدی است که علاوه بر بصیرت و اشراف به مسائل و احکام دینی و آگاهی از علوم، به دور از تعصبات مذهبی به عقاید سایر مذاهب اسلامی احترام قائل باشد.
ایشان افزودند: عالم واقعی مدافع و تابع حق است و از تکبر و مجادله پرهیزمی کند، حتی اگر حرف حق توسط یک جوان و غیرعالم بیان شده باشد.
وی با بیان روایاتی افزود: امیرمومنان حضرت ابوبکر(رض)، حضرت عمر(رض) و حضرت ابوحنیفه (رض) هم با اینکه از جایگاه ویژه ای در علم و معرفت برخوردار بودند، چنانچه ایرادی برخلاف قرآن و سنت براعمال و یا گفتارشان وارد شده، بدون مجادله ازحق تبعیت می کردند.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخش دوم سخنان خود با اشاره به نزدیکی سال جدید گفت: یک سال دیگر از عمرهمه ما گذشت و امروز بسیاری از عزیزانمان درکنار ما نیستند. زندگی انسان ها صد سال هم طول بکشد به سرعت می گذرد و همه ما نیز رهگذر هستیم و توشه ی آخرت ما ایمان، تقوا و جلب رحمت و مغفرت الهی است.
آخوند حاج عبدالباسط نوری زاد با اشاره به روایتی از حضرت نوح (ع) گفت: حضرت نوح (ع) 950 سال عمر کردن و ایشان گذشت زمان را به داخل شدن از یک در و خارج شدن از در دیگر یک اتاق تشبیه کرده اند.
ایشان ضمن قدردانی از زحمات بی وقفه دولت مردان و نیروهای نظامی و انتظامی درجهت خدمت رسانی به مردم و حفظ امنیت درکشور و با تبریک فرا رسیدن سال نو به عموم هم میهنان بویژه مردم شهرستان گنبدکاووس گفت: امیدوارم سال آینده سالی پرخیر و برکت همراه با وحدت بین مردم و همدلی و همگامی بین مردم و دولت باشد.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس درادامه با اشاره به بهبودی و سلامت حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: ایشان طی پیامی از همه مردم استان بخصوص اهل سنت که خالصانه نسبت به شفای عاجل ایشان دعا کردند تشکر و قدردانی کردند.
آخوند حاج عبدالباسط نوری زاد افزودند: آیت الله نورمفیدی از علمای تاثیر گذار در وحدت بین اقوام و مذاهب ایران و استان هستند و ارادت خاصی نسبت به ترکمن ها و اهل سنت استان گلستان دارند.
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: در ادامه سخنان خود با اشاره به آغاز اجرای فاز دوم سقف کاذب مصلی نماز جمعه اهل سنت گفت: مصلی نماز جمعه محل بزرگترین اجتماع مردمی و جایگاهی عبادی و پایگاهی دینی برای مقابله با تهاجم فرهنگی است و رسیدگی به امور به ویژه احداث، نوسازی و مرمت آن از اقدامات خوب و اعمال پسندیده در نزد خداوند است.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد از نمازگزاران بخصوص خیرین استان خواست تا در این امرخیر همچون طرح های گذشته با کمک های مادی و معنوی خود هیات امنای مصلی نماز جمعه را یاری رسانند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ ۰:۰۲:۱۶ (241 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۴} + {۸} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه