امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: فرهنگ اصیل قومی و اسلامی را حفظ کنیم

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در اولین خطبه پیش از نماز جمعه سال 96 ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین و تبریک سال نو و دعای خیر برای مسلمین و سربلندی اسلام گفت: فرهنگ قوم ترکمن فرهنگی غنی، ریشه دار و آمیخته با آموزه های دینی است و باید سعی کنیم این فرهنگ اصیل و اسلامی حفظ شود.
آخوند حاج عبدالکریم جاور با بیان اینکه همه اقوام اسلامی دارای فرهنگ و جایگاه فرهنگی خاص هستند افزود: آیین ها، آداب و فرهنگ ترکمن نیز به جهت برخورداری و بهره گیری از قرآن و سنت پیامبر(ص) دارای جایگاه خاصی است.


تصویر کوچک شده
ایشان افزود: پوشش سنتی و دیرین مردان و بخصوص زنان ترکمن در عین سادگی و زیبایی، موازین شرعی و فرهنگ اسلامی درآن پررنگ است و این فرهنگ همواره مورد توجه سایر اقوام و محققین بوده است.
وی اظهار داشت: متاسفانه امروزه برخی از جوانان نا آگاهانه به تقلید از فرهنگ غربی و غیر اسلامی، فرهنگ ریشه دار و غنی خود را فراموش کرده اند که این امر مایه نگرانی است.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ادامه سخنان خود گفت: حضرت محمد (ص) بیش از 1400 سال قبل کتاب الله را برای بشریت به ارمغان آورد و با این کتاب راه و رسم زندگی ایمانی و رستگاری را به انسان ها نشان داده است .
آخوند عبدالکریم جاور با بیان اینکه قرآن کتاب معمولی نیست گفت: کتاب قرآن عاری از هرگونه عیب و نقصی است زیرا که کلام خداوند برآن حاکم است و این عظمت قرآن است.
ایشان افزودند: هرشخصی هدایت و رستگاری دنیا و آخرت خود را در مکتبی به غیر از قرآن جستجو کند گمراه شده است، هر چند در دایره اسلام بوده باشد.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۱/۶ ۰:۳۵:۴۱ (301 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۸} - {۵} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه