امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: ریشه همه انحرافات، اختلافات و ظلم ها بی تقوایی است

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در خطبه پیش از نماز جمعه 11 فروردین ماه گفت: یکی از با فضیلت ترین کارها در فرهنگ اسلامی عمل به تقوای دینی که باعث صیانت روح و جسم انسان ها در برابر معصیت و گناهان می شود.
آخوند حاج عبدالکریم جاور اظهارداشت: ریشه ی همه انحرافات، اختلاف ها و ظلم های موجود در جامعه دوری از قرآن و بی تقوایی است.
ایشان با بیان اینکه کتاب قرآن کتاب راهنمای زندگی انسان ها است افزود: مسلمانان باید راه حل تمامی مسائل و مشکلات اجتماعی و دنیوی را در کلام الله جستجو کنند.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: خداوند متعال در قرآن کریم مومنین را با؛ ایمان آوردندگان به یگانگی الله متعال، ملائکه، کتاب قرآن، پیامبران، قضا و قدر و روز رستاخیز معرفی کرده است.


تصویر کوچک شده
آخوند عبدالکریم جاور افزود: هر فرد مومنی خود را از حسادت ها، تکبرها، بخل ها و حرص دنیا پاک کند یک مجاهد واقعی و با تقواترین مومن در نزد خداوند است.
ایشان افزودند: انسان برای رهایی از بند فساد، تفرقه و به طور کلی انحرافات دنیوی نیازمند انقلابی درونی است که این انقلاب با درک عظمت، رحمت و ترس از خداوند بدست می آید.
وی اظهارداشت: ترس از خداوند بدین معنی است که در به جای آوردن دستورات الهی و وظیفه ای که درقبال دین و شریعت اسلامی دارد کوتاهی نکند و از انجام گناهان ترس در دل داشته باشد.
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ابتدای خطبه ی نماز جمعه این هفته با اشاره به آغاز ماه پر فیض و برکت رجب نیز گفت: همه روزها و ماه های سال ایام الهی هستند ولی برخی از ایام از ویژگی خاصی برخوردارند که یکی از این ایام ماه پر فیض و برکت رجب است.
آخوند حاج عبدالکریم جاور اظهارداشت: پیامبر اکرم (ص) در مورد ماه مبارک رجب فرموده اند" هيچ ماهى به پايه عظمت ماه رجب نمى رسد و بدانيد كه رجب ماه خدا، شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است.
ایشان با بیان اینکه هریک از روزهای ماه مبارک رجب دارای ثواب های خاصی است گفت: هركس در ماه رجب روزه بگیرد، روزه اش غضب الهی را خاموش و دری از درهای جهنم را بر وی می بندد و یا چنانچه در شب های این ماه دعا کند؛ دعایش مستجاب خواهد شد و یا برای آخرت او ذخیره می گردد و اعمال نیک نیز چندین برابر پاداش الهی داشته و گناهان محو می شوند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۱/۱۳ ۰:۰۶:۱۲ (270 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۵} - {۲} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه