امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: مومنین در ایمان و عمل به احکام شرعی ثابت قدم باشند

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس درخطبه پیش از نماز جمعه 25 فروردین ماه، با دعوت مردم به پایبندی و استقامت دینی گفت: خداوند تبارک و تعالی دین اسلام و قرآن را چراغ راه هدایت بشریت برای رستگاری قرار داده و برمومنین و ایمان آورندگان است که در پایبندی به احکام و دستورات الهی در هر شرایطی ثابت قدم باشند.
آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود: ثبات قدم دراجرای قوانین، احکام و رعایت اخلاق اسلامی باید هم درعقیده و هم در عمل باشد و منافع دنیوی و شخصی نباید در اراده شما مسلمین خدشه ای وارد کند.


تصویر کوچک شده
ایشان با بیان روایاتی از مبارزات، مشقات و استقامت دینی اصحاب رسول اکرم (ص)در صدر اسلام گفت: همه پیامبران، خلفای صدر اسلام و اصحاب کرام پیامبر اکرم (ص) نیزدر کمال قاطعیت و شجاعت و غلبه بر نفس خود بر اجرای احکام الهی حتی در برابر نزدیک ترین اشخاص خود پایبند به شریعت بوده اند.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهار داشت: پایبندی به احکام شریعت در نزد حضرت عمر (رض) درحدی بود که در اقدامی بی سابقه و تاریخی از خطای فرزند خود نیز چشم پوشی نکردند و درحضور صحابه فرزندش را محاکمه و حکم صادره را خود اجرا کردند.
آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود: حضرت عثمان (رض) نیز برای حمایت و تجهیز سپاه اسلام تمام اموال و دارایی خود را در راه خدا انفاق کردند، که این عمل ایشان نمونه ای از غلبه بر وسوسه های شیطانی و استقامت در ایمان به خدای تبارک و تعالی است.
ایشان در جمع بندی بیانات خود اظهار داشتند : خداوند متعال برای تربیت انسان همواره او را در امتحان قرار می دهد و با امور مختلفی او را می آزماید و اینگونه نیست که امتحانات الهی همیشه بوسیله حوادث سخت و ناگوار باشد بلکه با سختی ها و گاه با نعمت ها و آسایش ها ایمان آنان را مورد آزمایش قرار می دهد.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۲/۵ ۱:۵۰:۰۷ (260 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۹} - {۶} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه