امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: ماه مبارک رمضان مناسب ترین زمان برای عبادت و خودسازی است

تصویر کوچک شده
نماز عبادی جمعه 5 اردیبهشت 96 مصادف با آخرین روز شوال 1438 با حضور هزاران تن از مردم مومن و خداجوی شهرستان گنبدکاووس به امامت حاج آخوند عبدالکریم جاور در مصلی بزرگ اهل سنت این شهرستان برگزار شد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین با قرائت آیاتی از کلام الله مجید گفت: خداوند متعال برخی زمان ها را ایامی پرخیر و برکت قرارداده و ماه مبارک رمضان یکی از بهترین این ایام ها برای ایمان آورندگان است.
آخوند عبدالکریم جاور افزود: ماه پر فیض و برکت رمضان مناسب ترین زمان برای تحرک، پویایی و دگرگونی قلبی مسلمین در جهت خودسازی، تفکر، عبادت و بهره مندی از رحمت های الهی و نیز برآوردن اعمال خیر و عاقبت به خیری است.


تصویر کوچک شده
وی با بیان اینکه روزه گرفتن در ماه رمضان یکی از وظایف الهی است افزود: هدف پروردگار از واجب کردن برخی اعمال و عبادات، پرورش روح انسان و قرار دادن او در مسیر کمال است و پایبندی و ثبات مومنین بر انجام این اعمال نشانگر میزان ایمان آنان است.
خطیب جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس؛ ضمن دعوت از همه برای آمادگی و مهیا شدن برای استقبال از ماه رمضان طی بیاناتی از باب توصیه اظهار داشتند: در ایام ماه مبارک رمضان سعی کنید نماز را در کمال آرامش و تمرکز به جای آورید بطوریکه که قلبا احساس کنیدکه خداوند ناظر بر شما است.
آخوند عبدالکریم جاور افزود: خوردن سحری یکی از سنت های پیامبر بوده و بجای آوردن آن نشان از عشق و علاقه مومنین به پیامبر(ص) است. آن حضرت بر اجابت دعا و استغفار از سوی خداوند به هنگام سحر تا طلوع آفتاب بسیار تاکید داشته اند.
وی با یادآوری اینکه اذان صبح با طلوع آفتاب گفته می شود افزود: حدود 25-30 دقیقه زودتر از زمان اذان دست از خوردن و آشامیدن بکشید و منتظر شنیدن اذان مسجد محله یا شهرتان نباشید که این امر یک خطای شرعی است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس به برادران و خواهران مومن تاکید کردند؛ در ماه رمضان شریف انس قلبی و روحی بیشتری با قرآن داشته و با برنامه ریزی عملی این سفارش پیامبر را به نحو شایسته ای بجای آورید؛ همانطوری که خود پیامبر نیز در ماه رمضان حداقل بر دو نوبت ختم کامل قرآن اسرار داشتند و در حضور حضرت جبرائیل نیز قرائت می کردند.
آخوند عبدالکریم جاور خطاب به جوانان و نوجوانان نیز گفت: در ایام ماه مبارک رمضان و بخصوص در شب ها سعی کنید از تفریحات و سرگرمی های بیهوده و لغزش های گوناگون دوری کرده و بر انجام واجبات دینی که از همه مهمتر، نماز است همت کنید، زیرا که نماز ستون دین است و همه کارهای انسان تابع نماز است.
وی افزود: ماه مبارک رمضان مناسب ترین زمان جهت تقویت ایمان و صبر در برابر شهوات و فسادهای اخلاقی دربین جوانان جامعه است.
تصویر کوچک شده
عکس: حضور نمازگراران در مصلی بزرگ اهل سنت شهرستان گنبدکاووس
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۳/۱۰ ۳:۲۰:۲۷ (703 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۹} - {۱} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه