امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس حملات تروريستي تهران را محكوم كرد

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدكاووس روز 19 خرداد در سخنان پيش از خطبه ي نماز جمعه، حملات تروريستي صبح چهارشنبه به مرقد حضرت امام راحل و ساختمان مجلس شوراي اسلامي در تهران را اعمالي ننگين و بدور از شان انسانيت و موازين شريعت اسلامي برشمرد و شديدا" محكوم كرد.
حاج آخوند عبدالباسط نوريزاد طي سخنان خود گفت: هدف دشمنان نظام اسلامي از انجام اينگونه عمليات كور تروريستي، برهم زدن فضاي امن حاكم بر جامعه و ايجاد تفرقه بين گروه ها، مذاهب، اقوام و نيزاقشار مختلف مردم ايران اسلامي است.
خطيب جمعه اهل سنت شهرستان گنبدكاووس افزود: دشمنان نظام و اسلام بدانند؛ اينگونه تندروی ها و جنايات هیچگاه نمي تواند كمترين خللی در وحدت ملت بزرگ ایران داشته باشد و بالعکس موجب برانگیخته شدن عزم ملی در تداوم وحدت بين همه قشرهای مردمی خواهد شد.


تصویر کوچک شده
ايشان ضمن ابراز انزجار از عمليات تروريستي تهران و همدردی با خانواده شهداء و مجروحين گفت: به نمايندگي از مردم شريف شهرستان گنبدكاووس، شهادت مظلومانه تعدادي از هموطنان عزيزمان دراين حادثه تلخ را به محضر مقام معظم رهبري،‌ ملت شريف ايران و بخصوص خانواده شهیدان تسليت عرض نموده، دراين ماه شريف الهي با آرزوي سلامت عاجل مجروحين حادثه، براي شهداء علو درجات و براي خانواده آنان از درگاه خداوند متعال صبر جميل مسئلت مي نمايم.
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدكاووس در بخش ديگر از سخنان خود با اشاره به ايام مبارك رمضان شريف و بيان احاديثي از پيامبراعظم (ص) گفت: درماه رمضان درهاي بهشت گشوده و درهاي دوزخ بسته مي شوند. روزها و شب هاي اين ماه بهترين زمان براي انس با قرآن، عبادات، خيرات، حسنات و از سوي ديگر مغفرت و پاداش بي حد و بيكران الهي است.
آخوند عبدالباسط نوري زاد با بيان اينكه درطول تاريخ اسلام و در ماه مبارك رمضان رويدادهاي بسيار مهم و عبرت آموزي به وقوع پيوسته است افزود:‌ يكي از اين وقايع مهم نزول قرآن از جانب خداوند برحضرت محمد (ص) به منظور رهبري و هدايت جامعه ي بشري بود.
وي درادامه افزود: پس از آشكار شدن حق، مشركين و كفار حضرت محمد (ص) و اصحاب گرانقدر ايشان را مورد آزار و اذيت قراردادند و حتي بر عليه رسول خدا قيام كردند و از سوي ديگر در صدد تحريف آيات قرآن برآمدند؛ تا اين نور مقدس را خاموش كنند.
خطيب جمعه اهل سنت گنبدكاووس افزود:‌ از ديگر رويدادهاي مهم ماه رمضان ماجراي جنگ بدر، نخستين جنگ بزرگ مسلمانان با كفار قريش بود كه شخص پيامبر(ص) در آن شركت داشتند و مسلمانان با اينكه از لحاظ تعداد نفرات يك سوم دشمن بودن و تجهيزات آنها قابل مقايسه با تجهيزات جنگي دشمن نبود به لطف الهي و ايمان محكم خود ضربه سختي به دشمن وارد كردند.
نوري زاد افزود: يكي از مهمترين وقايع ماه مبارك رمضان، فتح مكه توسط پيامبر(ص) و لشگريان اسلام، بدون جنگ و خونريزي بود. در اين روز وعده الهي به واقعيت پيوست و رسول خدا پس از هشت سال به زادگاه خود بازگشتند و اولين روزي كه شعائر توحيدي علنا در مكه اجرا گرديد و بانك دلنشين اذان برفراز مكه طنين انداز شد.
ايشان افزودند: در اين روز مبارك رسول خدا (ص) با فرمان عفو عمومي مردم مكه درس بزرگ تاريخي و اسلامي به بشريت آموختند و الگويي شاخص براي امروز و فرداي مسلمين از خود بجاي گذاشتند.
تصویر کوچک شده
حاج آخوند نوري زاد در ادامه سخنان خود اظهار داشتند: همه اين وقايع و فتوحات اسلام از الطاف خداوندي به مسلمين، قدرت ايمان، وحدت و همدلي مسلمانان بوده است.
وي در بخش ديگر سخنان خود با بيان اينكه به جز پيامبر (ص) همه ما خطاكار هستيم گفت: قدر ماه رمضان را بدانيم و در اين ماه پرفيض و بركت از رحمت الهي نا اميد نشويم. با توبه از گناهان و الگو قرار دادن سيرت حضرت محمد( ص) از خداوند مغفرت بطلبيم كه خداوند بخشاينده و مهربان است.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۳/۲۰ ۱۲:۱۲:۱۲ (554 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۷} + {۹} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه