امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس: فرزند سالم و صالح برترين نعمت خداوند است.

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدكاووس سخنان پيش از خطبه نماز جمعه اين هفته 16 تيرماه 96 را به حقوق پدر و مادر نسبت به فرزندان اختصاص داده و گفت: يكي از مهمترين آرزوها، دعاها و طلب حاجت هاي همه ما انسان ها از خداوند قادر و متعال داشتن فرزندي سالم و صالح از نظر روحي، جسمي و اعتقادي است.
حاج آخوند عبدالباسط نوري زاد افزود: علاقه به داشتن فرزند مختص عامه مردم نيست بلكه پيامبران اولوالعزم الهي حتي حضرت محمد(ص) نيز از خداوند مي خواستند كه فرزند صالح و سالم به ايشان عنايت كند.


تصویر کوچک شده
وي افزود: فرزندان ما براي اينكه بتوانند در آينده براي خانواده و جامعه مفيد واقع شوند علاوه بر محبت و عواطف پدر و مادري نيازمند آموزش اخلاق و آداب معاشرت و سنن و شريعت اسلامي هستند.
خطيب جمعه اهل سنت گنبدكاووس اظهارداشت: يكي از سنت هايي كه پيامبراكرم (ص) آن را سفارش كرده و خود ايشان نسبت به نوه هايش امام حسن (ع) و امام حسين(ع) عمل كردند سنت اذان و اقامه گفتن در گوش نوزاد است.
آخوند نوري زاد گفت: هرچند نوزاد مفهوم جملات اذان و اقامه را درک نمی‌کند، ولي خواندن اذان بر روح و جسم او تاثير‌گذاشته و روحیه مسلمانی او را تقویت خواهد کرد و به همین دلیل پدران و مادران، نسبت به اجراي این سنت مهم پيامبر (ص) توجه داشته باشند.
تصویر کوچک شده
ايشان يكي ديگراز وظايف والدين را انتخاب نامي نيكو و شايسته براي فرزندان عنوان كرد و افزود: چون نام هر شخص درشكل گيري شخصيت و رفتار وي تاثير شگرفي مي گذارد بنابر اين پدر و مادرها در انتخاب نام فرزندان خود بر اسم‌هايي که بيانگر پيام و فرهنگ اصيل قومي، ملي و اسلامي باشد توجه داشته باشند و هر ميزان نام‌ها پرمعنا باشد تأثير بيشتري بر روي روحيه فرزندان مي‌گذارد.
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس افزود: از ديگر حقوق شرعي فرزندان كه علم پزشكي نيز برآن تاكيد دارد، شيردادن مادر به كودك به مدت دو سال است كه برخي مادران فرزندان خود را با شير خشك تغذيه مي كنند كه اين امر خلاف شريعت اسلامي و از نظر علمي مردود تشخيص داده شده است.
آخوند عبدالباسط نوري زاد در ادامه اظهارداشت: از ديگر حقوق فرزندان، آموزش احكام ديني و عقايد اسلامي به فرزندان است كه بحمدا...بسياري از مردم مومن نسبت به آموزش نماز، احكام و آداب دين جديت دارند و در نمازهاي جماعت و جمعه با فرزندان خود شركت مي كنند
وي با بيان اينكه والدين الگو و اسوه ي فرزندان هستند افزود: پدران و مادران با اعمال پسنديده؛ اخلاق، رفتار، كردار حسنه؛ برگرفته از فرهنگ ديني در تمام امور زندگي، شعائر اسلامي را به فرزندان خود آموزش و تعميم دهند.
تصویر کوچک شده
آخوند عبدالباسط نوري زاد مهيا ساختن زمينه هاي آموزش علم و دانش را از ديگر حقوق فرزندان برشمرد و افزود: بيشترين تاكيدات دين مبين اسلام برفراگيري علم و دانش بوده است و در روايتي رسول گرامي اسلام (ص) ‌آموختن علم بر هر زن و مرد مسلمان را واجب دانسته است و اين به رشته خاص منحصر نيست و آنچه مفيد به حال مردم باشد بايد آموخته شود.
وي افزود: دردين اسلام براي تمام رشته هاي علمي ارج نهاده شده و براي تمام يافته هاي علمي نيز احترام و ارزش قائل است.
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس بخش دوم سخنان خود را به صلح طلبي دين اسلام اختصاص داد و گفت: مسلمان واقعي كسي است كه جان و مال ساير مردم از وي در امنيت و آرامش باشند.
حاج آخوند عبدالباسط نوري زاد با بيان اينكه اسلام دين تنش، جنگ و ترور نيست افزود: براساس آيات قرآن و روايات از پيامبر(ص) دراسلام اسلحه كشيدن و تهديد كردن يك دوست، حتي به شوخي، برخلاف شريعت اسلام و حرام شمرده شده است.
وي در انتهاي سخنان خود با آرزوي برقراري امنيت و آرامش در جامعه مسلمين و استمرار اقتدار نظام اسلامي، براي موفقيت و سربلندي دانش آموزان كنكوري و نيز سلامتي دردمندان دست به دعا برداشتند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۲:۵۳:۳۴ (10166 بار خوانده شده) اخبار مصلی
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۷} - {۵} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه