امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس : امسال استقبال مردم گلستان از سفر حج تمتع بی سابقه بوده است

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس روز جمعه 20 مرداد ماه در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه گفت : امسال مردم استان گلستان بی سابقه ترین استقبال را از حج تمتع داشتند و با افزایش چهار برابری حجاج نسبت به سال 94 در ردیف سومین استان کشور پس از تهران و خراسان رضوی قرار گرفته است.
حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهارداشت: امسال بیش از 7 هزار نفر زائر از استان گلستان به حج تمتع مشرف می شوند.


تصویر کوچک شده
وی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حجاج و توفیق و سعادت زیارت مکه مکرمه و نیز مدینه منوره برای عموم مسلمین گفت: خداوند متعال پس از ساخته شدن بنای مکه مکرمه به دست حضرت ابراهیم (ع) و اسماعیل(ع) به جای آوردن حج تمتع و مناسک آن را بر ایمان آورندگان فرض قرار دادند.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با توصیه به حجاج، براینکه آیین مناسک حج را با خلوص نیت و حضور قلبی بجا آورند گفت: فلسفه ی حج بهره مندی از عنایات الهی؛‌ پاک شدن از گناهان و برآورده شدن خواسته های زائر و نیز رحمت و رضای خداوند است.
آخوند عبدالکریم جاور اظهارداشت: زائر بیت الله الحرام با به جای آوردن مناسک حج، 5 وعده نماز فرض و برائت از شرک مشمول رحمت الهی قرار گرفته و از هرگونه گناهی پاک و منزه می شود و پس از آن باید سعی کند خود را از غفلت، بی خبری و بی توجهی به ارزش های دینی و اخلاقی حفظ کند.
ایشان اظهار داشتند: ساختمان بیت الحرام با مصالح معمولی ساخته شده. اشخاصی که بدون حضور قلب و حس امید نسبت به خداوند، دور بنای کعبه بگردند و مناسک را انجام دهند از فضلیت حج دور بوده و از رحمت الهی برخوردار نخواهند شد.
آخوند جاور با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت: رسول الله می فرماید: اگرشخصی به حج مشرف شده توبه نماید و مرتکب گناهی نشود مثل نوزادی است که تازه از مادر متولد شده باشد.
ایشان افزودند: نوزاد را همه دوست دارند و همه را درآغوش می گیرند زیرا که نوزاد پاک است و این یکی از مقام ها و جایگاهی است که خداوند به حجاج بیت الله الحرام عطا می کند.
آخوند عبدالکریم جاور به مردم بخصوص حجاج امسال توصیه کرد؛ پس از مراجعت از حج افکار و اعمال غیر شرعی و اخلاقی را ازذهن خود دورکنند و در مقابل، در نمازها، قرائت قرآن ثابت قدم باشند؛ قرابت با علما و کسب علوم دینی را در پیش بگیرند و نیز در امور خیر و حسنه وارد شوند که اگر غیر این باشد باعث تعجب و تاسف خواهد بود.
ایشان در ادامه سخنان خود از فضائل و ارزش های معنوی برخی آثار موجود در بیت الله الحرام از جمله " مقام ابراهیم" اثر پای حضرت ابراهیم (ع)"حجر الاسود" سنگ بهشتی سخنانی ایراد کردند.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در انتهای سخنان خود با اشاره شروع اعزام حجاج به عربستان؛‌ برای کلیه حجاج ایرانی و بخصوص استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس آرزوی حجی همراه با سلامتی کردند.
حاج آخوند عبدالکریم جاور با بیان اینکه امسال هم عازم سفر حج تمتع هستند افزود: روز پرواز کاروان ما نیز 27 مرداد اعلام شده و اینکه در جمعه آینده خدمت شما نمازگران باشم، مشخص نیست و از یکایک شما عزیزان التماس دعا دارم.
وی گفت: انشاء الله در آن مکان مقدس برای سلامتی و سربلندی شما عزیزان، مسلمین و بالاخص نمازگزاران حاضر در مصلی نماز جمعه دعا خواهم کرد.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۵/۲۶ ۲۰:۲۲:۲۴ (709 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۶} - {۵} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه