امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس: سكوت مجامع بين المللي در قبال قتل عام مسلمانان در ميانمار پذيرفتني نيست

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس درسخنان پيش از خطبه نماز جمعه اين هفته با اشاره به قتل عام مسلمانان روهينگيا در كشور ميانمار گفت: طي چند روز گذشته بودائيان ميانمار با حمايت نيروهاي نظامي و درسكوت مجامع و انجمن هاي بين المللي حقوق بشري، هزاران تن از مسلمانان مظلوم روهينگيا را به صورت فجيع قتل عام و با به آتش كشيدن خانه و زندگي آنان ده ها هزار نفر را آواره كرده اند

تصویر کوچک شده
حاج آخوند عبدالباسط نوريزاد با ابراز تاسف از سكوت معنادار چندين روزه مجامع جهاني حقوق بشري در برابر نسل كشي مسلمانان توسط بودائيان در ميانمار افزود: اگر فردي عادي در هريك از اين كشورهاي مدعي حقوق بشر به قتل مي رسيد تمامي آنان به تحليل و تفسير آن مي پرداختند، حال كه هزاران انسان حتي كودكان و زنان بي گناه و بي دفاع تنها به جرم مسلمان بودن زنده زنده سوزانده و به قتل مي رسند چرا سكوت كرده اند؟ كجايند اين سازمان ها و انجمن هاي بين المللي حقوق بشري و اسلامي !
وي اظهارداشت: فيلم ها و تصاوير پخش شده از تهاجم بي رحمانه نظاميان و بودائيان بت پرست؛ سوزاندن، تجاوز و قتل عام مردان، ‌زنان و كودكان مظلوم مسلمان به حدي فيجع و مشمئز كننده است كه قلب هر انسان آزاده اي را به درد مي آورد.
وي ضمن ابراز همدردي با مسلمانان بي دفاع ميانمار از مجامع حقوق بشري بخصوص كشورهاي اسلامي خواست تا اين سكوت را بشكنند و در اقدامي هماهنگ و منسجم دولت ميانمار را تحت فشار قرار دهند تا هرچه سريعتر به كشتار مسلمانان روهينگيا پايان داده و حقوق به حق آنان را به رسميت بشناسند.
تصویر کوچک شده
خطيب جمعه اهل سنت گنبدكاووس در بخشي از سخنان در نماز جمعه اين هفته با اشاره به برگزاري جشن عاطفه ها گفت:‌ اين جشن همه ساله به منظور حمايت از دانش آموزان و دانشجويان بي بضاعت توسط كميته امداد حضرت امام (ره) انجام مي شود.
آخوند نوري زاد از مردم شهرستان خواست تا هريك از شهروندان درحد وسع و توان خود در اين جشن انسان دوستانه مشاركت كنند.
ايشان دربخش ديگري از سخنان خود با قرائت آيات الهي و يادآوري برخي احكام قرآن و توصيه هاي پيامبر اكرم(ص) و ائمه بر رعايت و حفظ كسب حلال اظهارداشت: امروزه يكي از موضوعات مهم جامعه ما كم توجهي و عدم رعايت احكام شرعي در معاملات و قراردادهاي روزمره است بطوري كه برخي بر حلال و حرام بودن آن اهميت چنداني قائل نيستند.
وي افزود: تشديد اعمالي مثل ربا، نزول در معاملات باعث بروز اختلافات، از بين رفتن آرامش در خانواده ها و اعتماد بر يكديگر و نيز بروز جرائم در جامعه خواهد شد.
وي با بيان اينكه جلب رضايت خداوند از جمله شاخصه هر فرد مسلمان است به مردم توصيه كرد تا در انجام معاملات خود به قرآن كه گليد و مرجع هدايت تمام موضوعات شرعي و راهكارهاي فردي و اجتماعي است مراجعه و يا از علما جويا شوند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۶/۱۸ ۷:۵۴:۵۶ (621 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۴} - {۲} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه