امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس: حج از مهمترين اركان اسلام است.

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس در بيانات پيش از خطبه نماز جمعه اين هفته ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات مسلمين گفت: اعمالي چون نماز، ذكات، روزه و حج از اركان دين اسلام هستند و در اين بين حج از عبادات برتر و مهمترين شعائر و اركان اسلام است.
حاج آخوند عبدالكريم جاور با بيان اينكه حج يك ميثاق الهي است اظهارداشت: حج تجلي گاه اسلام و يكي از واجبات الهي است كه در تمام عمر يكبار در شرايط زماني و مكاني خاص بر مسلماناني كه استطاعت داشته باشند واجب مي گردد.


تصویر کوچک شده
وي افزود: هر فرد مسلمان بايد مناسك حج را با خلوص نيت بجا آورد و بر اينكه حج وي در نزد خداوند مقبول واقع شده افتخار كند.
آخوند جاور گفت: رسول الله (ص ) ترك حج در شرايط مهيا بودن استطاعت جسمي و مالي را كفر ورزيدن و قرار گرفتن در صف پيروان يهودي و نصراني دانسته اند.
ايشان ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات حجاج در مناسك حج امسال گفت : حجاج از اين پس بر رعايت شئونات، شعائر و تقوي ديني اهتمام ورزند و سعي نمايند از انحرافات و كاستي هاي پرهيز كنند.
وي با اشاره به فوت تعدادي از برادران و خواهران گنبدي و استان گلستان بر اثر بيماري و يا حوادثي خاص در مناسك حج امسال؛ ازخداوند متعال براي آن عزيزان اجر جزيل و براي بازماندگان آنان صبر جميل خواستار شده و افزود: همه اين در گذشتگان تا قيام و قيامت درحرم شريف قرار دارند و اين يك فضيلت بزرگي الهي است.
خطيب جمعه اهل سنت گنبدكاووس در ادامه سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصيلي جدید و بازگشايي مدارس گفت: دوره دبستان از جهت تعليم و تربيت بهترين دوران است و كودكان از آمادگي ذهني و روحي كاملي جهت تعليم و تربيت برخوردارند.
آخوند عبدالكريم جاور با تصريح به اينكه كودكان در دوران تحصيل اماناتي نزد شما اساتيد و معلمين هستند گفت: از كليه مديران و معلمين مدارس مي خواهم تا در برنامه ريزي تدريس خود اوقاتي را حتي به طور محدود و فوق العاده به تعليم و تربيت اجتماعي، اخلاق، رفتار و گفتارهاي ديني اختصاص دهند.

فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۷/۶ ۱۸:۲۷:۲۲ (643 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۶} + {۷} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه