امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس: حج از مهمترين اركان اسلام است.

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس در بيانات پيش از خطبه نماز جمعه اين هفته ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات مسلمين گفت: اعمالي چون نماز، ذكات، روزه و حج از اركان دين اسلام هستند و در اين بين حج از عبادات برتر و مهمترين شعائر و اركان اسلام است.
حاج آخوند عبدالكريم جاور با بيان اينكه حج يك ميثاق الهي است اظهارداشت: حج تجلي گاه اسلام و يكي از واجبات الهي است كه در تمام عمر يكبار در شرايط زماني و مكاني خاص بر مسلماناني كه استطاعت داشته باشند واجب مي گردد.


تصویر کوچک شده
وي افزود: هر فرد مسلمان بايد مناسك حج را با خلوص نيت بجا آورد و بر اينكه حج وي در نزد خداوند مقبول واقع شده افتخار كند.
آخوند جاور گفت: رسول الله (ص ) ترك حج در شرايط مهيا بودن استطاعت جسمي و مالي را كفر ورزيدن و قرار گرفتن در صف پيروان يهودي و نصراني دانسته اند.
ايشان ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات حجاج در مناسك حج امسال گفت : حجاج از اين پس بر رعايت شئونات، شعائر و تقوي ديني اهتمام ورزند و سعي نمايند از انحرافات و كاستي هاي پرهيز كنند.
وي با اشاره به فوت تعدادي از برادران و خواهران گنبدي و استان گلستان بر اثر بيماري و يا حوادثي خاص در مناسك حج امسال؛ ازخداوند متعال براي آن عزيزان اجر جزيل و براي بازماندگان آنان صبر جميل خواستار شده و افزود: همه اين در گذشتگان تا قيام و قيامت درحرم شريف قرار دارند و اين يك فضيلت بزرگي الهي است.
خطيب جمعه اهل سنت گنبدكاووس در ادامه سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصيلي جدید و بازگشايي مدارس گفت: دوره دبستان از جهت تعليم و تربيت بهترين دوران است و كودكان از آمادگي ذهني و روحي كاملي جهت تعليم و تربيت برخوردارند.
آخوند عبدالكريم جاور با تصريح به اينكه كودكان در دوران تحصيل اماناتي نزد شما اساتيد و معلمين هستند گفت: از كليه مديران و معلمين مدارس مي خواهم تا در برنامه ريزي تدريس خود اوقاتي را حتي به طور محدود و فوق العاده به تعليم و تربيت اجتماعي، اخلاق، رفتار و گفتارهاي ديني اختصاص دهند.

فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۷/۶ ۱۴:۲۷:۲۲ (78 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۷} - {۲} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه