امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس: ايمان بايد هميشه در وجود انسان مومن بيدار باشد

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس درخطبه هاي پيش از نمازعبادي جمعه اين هفته 28 مهرماه ضمن آرزوي قبولی طاعات وعبادت مسلمين گفت: اسلام دين راهگشا براي مومنين است و حقيقت دنيا را بر ايمان آورندگان آشكار مي سازد.
حاج آخوند عبدالكريم جاور اظهار داشت: اگر ايمان در قلب مومن بيدار باشد در تفكرات، معاملات و معاشرات، خداوند را در نظر داشته و به بيراهه كشيده نخواهد شد.


تصویر کوچک شده
حضور پر شکوه نماز گزاران در مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس و بهره مندی از سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه 28 مهرماه 96.
وي در بخشي از سخنان خود با بيان اينكه حكمت و تقدير الهي قوانيني حاكم برعالم هستي است تصريح كرد: دنيا پر از فراز و نشيب ها؛ توام با غم ها، شادي ها و رحمت هاي بيكران است كه با اراده و مشيت الهي رقم مي خورد ولي ركن مهم در سرنوشت انسان ها ايمان، انگيزه و اراده انسان ها است.
خطيب جمعه اهل سنت گنبدكاووس گفت:‌ ثروت، مقام و درجات دنيوي رحمت هاي خداوندي است كه به امانت به انسان ها سپرده مي شوند و هيچگاه نبايد موجب غرور شخص شود، بلكه بايد اين ابزارها درجهت تقويت و حيات ايماني سوق داده شوند.
آخوندعبدالكريم جاور با بيان اينكه تفاوت هاي فردي، اجتماعي و قشري موجود در جامعه نبايد در اعتقاد شخص به خداوند تاثيري بگذارد اظهارداشت: مال و مقام دنيا بي ثبات و فاني اند و در نزد خداوند حتي به اندازه بال يك پشه نيز ارزش ندارد.
وي تصريح كرد: بسياري از مردم به خاطر مسائل دنيوي نسبت به يکديگر حسادت مي كنند كه اين حس پايه بسياري ازمعضلات اجتماعي و بيماري هاي روحي و رواني است.
ايشان با اشاره به اينكه برخي از مردم حسرت زندگي اروپايي را دارند افزود: انسان مومن مي داند آنان اعتقادي به خداوند و آخرت ندارند و زندگي آنان، زندگي است كه درهمين دنيا خلاصه شده و فاني است. ‌
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۷/۳۰ ۳:۲۴:۵۷ (620 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۳} + {۳} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه