امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: مهمترین اصل در کسب و کار حلال رعایت احکام تکلیفی الهی است.

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس درسخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته 12 آبان ماه 96 با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین و با قرائت آیاتی از کلام ا... مجید گفت: در اسلام برای هر کاری احکام تکلیفی بیان شده و برای تجارت و داد و ستد که از جایگاهی بس والا در دین اسلام برخوردار است احکامی قرار داده است .
حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهار داشت: اگر چه در وضعیت اقتصادی کنونی بدست آوردن روزی نیازمند زحمات و مشقات بسیاری است ولی برای یک تاجر و کارمند یا کارگر مومن و با تقوا مهمترین اصل در کسب و کار باید رعایت اخلاق و احکام تکلیفی الهی باشد.


تصویر کوچک شده
نمایی از حضور نمازگزاران در مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس

ایشان تصریح کردند: در تجارت و کارها توکل به خداوند و اعتقاد راسخ و پایدار به ذکر "لا حَولَ و لا قُوّةَ إلّاباللَّه العلىّ العظیم" یعنی "هیچ حرکت و قدرتی در جهان آفرینش جز به مشیت خداوند تبارک و تعالی نیست"، بنده ی مومن را از لغزیدن در دام حرام خواری باز داشته و موجب رونق برکت به مال و سرمایه وی می گردد.
حاج آخوند عبدالکریم جاور تحصیل مال و کسب حلال را یکی از با فضیلت ترین عبادات برشمرد و افزود: امروزه در بازار کار هرشخصی به شغلی مشغول است و این شغل ها اسباب معیشت الهی هستند.
وی اظهار داشت: تاجر، بازاری و کارمند باید خیرخود را تنها از خدا طلب کند. کار کردن خوب است و امید به خدا داشتن خوب‌تر و انسان باید هر کاری می‌کند خیر را از خدا بخواهد و در کار خود این امر را یک اصل قرار دهد.
ایشان تصریح کردند: کسب مال حرام موجب فساد و بی بند باری، حق کشی و احیای باطل، بروز شرایط نامطلوب اقتصای، نارضایتی مردمی و بخصوص تاثیر منفی بر آینده فرزندان و جامعه خواهد گذاشت.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۸/۱۵ ۲:۵۷:۲۵ (674 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۰} + {۷} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه