امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: قدس متعلق به موحدین است نه صهیونیست ها و مشرکین

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس اول دی ماه 96 در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه در واکنش به رسمیت شناختن قدس از سوی رئیس جمهور آمریکا به عنوان پایتخت اسرائیل گفت: بیت المقدس یکی از شهرهای مهم اسلامی و قدس شریف در دل همه مسلمین جهان جای دارد و متعلق به موحدین است نه صهیونیست ها و مشرکین.

تصویر کوچک شده
حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهارداشت: شهر بیت المقدس شهر انبیاء الهی و مسجد القصی محل معراج رسول الله (ص) به طبقات علیا می باشد.
وی با بیان اینکه این مکان با فضیلت از جایگاه ویژه ای در نزد مسلمانان برخوردار است اظهارداشت: مسجد الحرام، مسجد النبی و مسجد الاقصی مساجدی هستند که از اعتبار و مقام والایی در بین موحدین برخوردار است و پیوسته و در طول تاریخ غیرتمندانه توسط خلفایی چون عمر(رض) و سردارانی چون صلاح الدین ایوبی حفظ شده و همچمنان حفظ خواهد بود.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهارداشت: اینکه اکنون شهر بیت المقدس خود سرانه توسط یک شخص و خواست عده ای قلیل به پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته می شود هیچ جایگاهی چه جهان اسلام و چه در جامعه جهانی نداشته و نخواهدداشت.

تصویر کوچک شده
حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلی نماز جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس

حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهار داشت: معدود کشورهایی که با سیاست های آمریکا و اشغالگران صهیونیست همراه شده اند، تنها بواسطه واهمه از قدرت و یا تطمیع شان از سوی آمریکا و صهیونیسم جهانی است.
وی اظهارداشت: قدش شریف جزء لاینفک فلسطین است و همگام با مسلیمن جهان مخالفت خود را با تصمیم غیر قانونی، تحریک آمیز و یکجانبه آمریکا اعلام می نماییم.
ایشان در بخشی از سخنان خود به بیان اهمیت مسجد در کلام الهی و رویات از حضرت محمد (ص) پرداختند و اظهار داشتند: مسجد از جایگاه ویژه و رفیعی در نزد مسلمین برخوردار است و محل سجده در برابر عظمت خداوند، نیایش و خدمت در راه الهی است.
وی تصریح کرد: مسجد خانه خدا در زمین و دارای حرمت و معیارهای خاص خود است و رعایت کردن این امور باعث افزایش ایمان، وحدت مسلمین و رحمت خداوند می شود.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۱۰/۳ ۰:۴۷:۰۲ (7436 بار خوانده شده) اخبار مصلی
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۳} + {۳} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه