امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: مهمترین دغدغه مجریان باید حفظ دین، قانون و امنیت جامعه باشد

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه 14 اردیبهشت ماه گفت: ایران اسلامی ملتی است که از قشرها ، عقاید، سنن و نیز برخی ادیان متفاوت تشکیل شده و مجریان، و حافظان امنیت و آسایش جامعه باید بطور مستقل و با نگاهی فراجناحی بزرگترین دغدغه آنان حفظ دین، قانون و امنیت مردم باشد.
حاج آخوند عبدالکریم جاور با بیان اینکه ایران به لحاظ حفظ امنیت الگویی برای جهان است افزود: ایران اسلامی برای تامین امنیت و تعلیم و تربیت اهمیت ویژه ای قائل است. تحکیم و توسعه همه جانبه امنیت در جامعه و زنده نگداشتن احساس امنیت در دل اقشار مختلف مردم نعمت بسیار بزرگ و ارزشمندی است .


تصویر کوچک شده
وی تصریح کرد: مجریان قانون و معلمین وظیفه حفظ امنیت و تعلیم و تربیت جامعه را برعهده دارند و باید انسان هایی متقی، خداترس، پاک دست و به دور از وابستگی های جناجی باشد.
وی افزود: چنانچه هدف خدمتگزاری اسلامی به مردم باشند، هم دین حفظ خواهد شد، هم رضایت مردم و هم رضایت خدا را به همراه خواهد داشت. و در نهایت موجب رشد و توسعه همه جانبه کشور و سربلندی مردم و امت ایران در دنیا خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: امنبت و ثبات همه جانبه اجتماعی از مهمترین مسائل جوامع بشری و ایران اسلامی است و در سایه امنیت و آسایش است که بسترهای تعلیم ، تعلم و آموزش فرزندان جامعه مهیا می شود.
حاج آخوند عبدالکریم جاور با اشاره به هفته معلم گفت: هفته گذشته روزهای بزرگداشت مقام معلمین و فرهنگیان بود. فرهنگیان از جمله اقشاری هستند که از تحصیلات عالی و تخصص های خاص برای آموزش فرزندان از ابتدایی تا عالی برخوردار هستند.
وی 7ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای جامعه فرهنگیان گفت: معلمین وظیفه آموزش و هدایت آینده سازان و فرزندان ما را بر عهده دارند و علم و تجربیات گرانبهای خود را در اختیار آنان قرار میدهند .
وی گفت: حفظ جایگاه و ارزش های انسانی فرهنگیان وظیفه دولت مردان و نیز همه مردم جامعه است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به قتل یک دختر خردسال در شهرستان آق قلا نیز گفت: متاسفانه هفته گذشته در روستای گری دختری معصوم توسط فردی قسی القلب به صورت فجیعی به شهادت رسید و دل مردم ایران را بد درد آورد.
حاج آخوند عبدالکریم جاور گفت: بروز چنین حوادث ناگوار در سطح کشور علاوه بر متاثر ساختن انسان ها موجب بروز احساس ناامنی درجامعه می شود.
وی ضمن ابراز همدردی با خانواده این طفل معصوم گفت: خداوند به پدر و مادر و سایر اقوام وی صبر جمیل عطا نماید
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۷/۲/۱۵ ۱۵:۵۱:۰۰ (976 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۷} - {۲} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه