امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: تلاش آمریکا و اسرائیل در جهت تغییر وضعیت بیت المقدس را شدیدا محکوم می کنیم

تصویر کوچک شده

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته 14 خرداد ماه با اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن شهر بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل گفت: بیت المقدس متعلق به مسلمین و پایتخت فلسطینیان است و تلاش های یکجانبه آمریکا در جهت تغییر وضعیت این شهر وجاهت قانونی نداشته و این توطئه شیطان بزرگ را شدیدا محکوم می کنیم.

تصویر کوچک شده
حضور کم نظیر و پر شکوه مردم متدین شهرستان گنبد کاووس در مصلی نماز جمعه اهل سنت به امامت حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد


حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد با تقبیح جنایات رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن و زخمی کردن دهها تن از مردم مظلوم فلسطین در ماه مبارک رمضان افزود: توطئه ها و جنایات پی در پی صهیونیست ها نسبت به مسلمانان موجی از خشم و نفرت جهانی را برانگیخته و با تشدید تنش ها، بحران منطقه را وارد مرحله جدیدی کرده است.
وی سکوت برخی کشورهای اسلامی در برابر اقدام ننگین آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل را تامل برانگیز خواند و گفت: امیدوارم روزی برسد که مسلمین جهان همدل و هم عهد و در جبهه ای واحد در برابر توطئه های دشمنان اسلام بایستند و اقتدار اسلام را به نمایش بگذارند.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ادامه سخنان خود با خیر مقدم به مهندس طعنه گنبدی شهردار گنبد کاووس به برخی معضلات شهری اشاره کرد و گفت: آبگرفتگی معابر بدنبال بارندگی ها ، وضعیت پرچاله و چوله آسفالت خیابان ها از جمله معضلاتی است که به اموال عمومی و مردمی خسارت وارد می کند.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود: وضعیت و منظر ورودی های شهر نیز متناسب با شهر تاریخی گنبدکاووس نیست و نیازمند توجه ویژه شهردار و شورای اسلامی شهر می باشد.
وی با اشاره پایین بودن میزان توسعه و پیشرفت عمرانی و خدمات شهری نسبت به برخی شهرهای استان بخصوص شهرستان گرگان از شهردار گنبدکاووس خواست؛ با برنامه ریزی در جذب منابع کشوری، بهره گیری از توانمندی های نماینده محترم مجلس، نیروهای متخصص و امکانات و پتانسیل های بلقوه شهری پایه گذار تحولی اساسی در شهر باشند.


تصویر کوچک شده

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس دربخش دیگری از سخنان خود به برخی از مهمترین رویدادهای ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: دوره صدر اسلام با رویدادهای بسیار مهم وتاریخ سازی در ماه شریف رمضان همراه بوده که یکی از آنها فتح مکه بدون خونریزی توسط مسلمین بود.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد تصریح کرد: مهمترین آموزه این رویداد مهم اسلامی، ترویج فرهنگ صلح جویی، رافت و رحمت اسلامی نسبت به مردم و انسان ها بود.
وی افزود: بدنبال فتح مکه مکرمه توسط مسلمانان، حضرت محمد (ص) با وجود تمامی دشمنی، اذیت و آزار کفار نسبت به ایشان و مسلمانان در اقدامی بشر دوستانه جان، مال و حقوق مردم و حاکمان شهر مکه را تامین و حفظ کردند.
وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ایام بسیار ارزشمندی جهت تقویت ایمان، تزکیه نفس و تقریب الهی است افزود: ما مسلمین باید از ایمان و استقامت صحابه رسول الله درس بگیریم و با همدلی، همزبانی و حفظ وحدت مشکلات جامعه را حل و توطئه های دشمنان اسلام را خنثی کنیم .

فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۷/۳/۵ ۲۰:۳۶:۳۶ (933 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۸} - {۷} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه