امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: بیت المقدس متعلق به فلسطینیان و در قلب مسلمین جای دارد

تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز وحدت بخش جمعه ۱۸ خرداد ماه گفت: بیت المقدس قبله اول مسلمین، متعلق به فلسطینیان و در قلب مسلمانان جهان جای دارد و پیامبر اسلام (ص) از این مکان مقدس به معراج رفته اند.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد تصریح کرد: صهیونیست ها بخش مقدس و شریفی از سرزمین مسلمین را غصب کرده اند و صاحبان اصلی آن، فلسطینیان مظلومی هستند که از خانه و کاشانه اجدادی خود آواره شده اند.


تصویر کوچک شده
وی افزود: اشغالگران صهیونیست برای رسیدن به اهداف شیطانی خود، در طول تاریخ همواره مردم مظلوم فلسطین را مورد اذیت و آزار قرار داده و اعتراضات مردمی و مقاومت جوانان را در سایه حمایت استکبار جهانی و سکوت برخی مجامع بین المللی با سلاح های خود به خاک و خون کشیده اند.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به تصمیم دولت آمریکا و اسرائیل مبنی بر انتخاب شهر بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل اظهار داشت: این توطئه ننگین دل مسلمین جهان را به درد آورده و با مخالفت کشورهای اسلامی، مجامع و سازمان های بین المللی آزاده اندیش مواجه شده است.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود : بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در پاسداشت و حمایت از مقاومت و حق طلبی مردم فلسطین آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس اعلام کردند و اکنون همه ساله در تمام کشورهای اسلامی در حمایت و همدردی با مردم فلسطین راهپیمایی اعتراضی برگزار می شود.
وی با اشاره به حضور پر صلابت مردم شهرستان گنبدکاووس در راهپیمایی روز قدس گفت: امروز نیز همچون سال های گذشته مردم خداجوی و همیشه در صحنه گنبدکاووس در صفوفی منظم در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند و من از همه شهروندان به جهت مشارکت و حضور آگاهانه شان در این روز و نیز سایر مناسبت ها و صحنه های سیاسی و مذهبی تقدیر و تشکر می کنم .
وی اظهار امیدواری کرد، به حول قوه الهی روزی فراخواهد رسید که مسلمانان جهان با وحدت کلمه و در جبهه ای واحد در برابر توطئه های دشمنان اسلام بایستند و آزادی بیت المقدس جشن بگیرند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در بخش دیگر سخنان با اشاره دهه سوم ماه مبارک رمضان اظهار داشت : روزها و شب های ماه مبارک رمضان بخصوص در دهه سوم از فضائل ارزشمندی برخوردار است و از مردم مومن می خواهم تلاش کنند این ایام را با مناجات به درگاه خداوند، تسبیحات، اذکار و عمل به دستورات دینی و سنن پیامبر (ص) ارج نهاده و قدر بدارند.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد تصریح کرد: الحمدلله امسال هم ایام ماه مبارک رمضان با استقبال خوب از سوی مردم منطقه بخصوص جوانان همراه بوده و این امر جای خرسندی و تقدیر و تشکر دارد.
وی با بیان اینکه شب قدر در روزهای فرد دهه سوم ماه مبارک رمضان قرار دارد و به جهت نزول قرآن از اهمیت ویژه ای در بین مسلمانان برخوردار است اظهار داشت: دید و بازدیدها و آیین های سنتی شب قدر فی نفسه اموری پسندیده اند و شایسته است آن عده از اشخاص معدود که در این ایام به لهو و لعب و یا سبک سری می گذرانند از اعمال ناخوشایند خود پرهیز کنند.
وی در ادامه گفت: به احتمال قوی جمعه آینده عید سعید فطر است و با توجه به گرمای هوا و رعایت حال عموم مردم بنابه به تصمیم علمای بزرگوار مقرر شد آیین عید سعید فطر از ساعت ۷:۳۰ درمحل عیدگاه شروع و راس ساعت ۸:۳۰ نماز عید فطر بجا آورده شود.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۷/۳/۲۲ ۱۹:۵۷:۴۷ (894 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۷} - {۶} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه