دکتر پالیده: طرح سلامت در 550 بیمارستان کشور اجرا می شود.

دکتر عبدالرحیم پالیده یکی از مسئولین اداره بهداشت و درمان گنبدکاووس نیز از سخنرانان پیش از نماز جمعه 93/3/30 بود که پیرامون برنامه های تحول سلامت وزارت بهداشت و درمان سخنان مبسوطی ایراد نمود.
وی در بخشی از سخنان خود گفت: این طرح با استفاده از درآمدهای دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه و در 550 بیمارستان دولتی کشور اجرا می شود.


دکتر پالیده افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب بیماران نباید هیچ دغدغه ای جز بیماری خود داشته باشند. وظایف دولت یازدهم و وزرات بهداشت در اجرای فرامین ایشان بسیار سنگین تر شد. طی این طرح پرداختی بیمار حداکثر 10% خواهد بود و هزینه های درمانی به عهده بیمارستان ها است.
وی گفت: در این برنامه مشکلات و کمبودهای اتاق های بیماران مثل تلویزیون و یخچال تا 6 ماه برطرف شود. تجهیزات هتلینگ بیمارستان ها به 4-3 ستاره برسد. هم چنین بر اساس این طرح زایمان طبیعی رایگان انجام می شود و از زمان اجرای طرح تاکنون زایمان طبیعی10% بیشتر شده است.
دکتر پالیده ادامه داد: طبق این برنامه پزشکان متخصص از جمله قلب ، داخلی و بیهوشی باید در بیمارستان مقیم شوند نه این که پس از مراجعه بیمار از منزل فراخوانده شوند که زمان زیادی برای درمان بیماران اورژانسی از دست می رود. در گنبد نیز بیمارستان شهدا در خدمت بیماران است.
او گفت: بیماری های خاص تحت پوشش قرار می گیرند. برای انجام عملیات امداد و نجات یا اورژانس 115 در مناطق صعب العبور تاکنون 24 هلوکوپتر در سطح کشور آماده شده است. در صورت نیاز اعزام به خارج از شهر بیماران نیز از وظایف بیمارستان ها است.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۳/۴/۲۰ ۲۰:۵۰:۰۰ (749 بار خوانده شده) اخبار مصلی
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۹} - {۱} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه