محرم ماه خون و شهادت

تصویر کوچک شده
محرم یادآور ماه خون و شهادت برای مسلمانان جهان است. ماهی که در آن با شهادت حضرت عمر بن خطاب رضی ا... عنه ، نخستین ترور سیاسی تاریخ اسلام شکل گرفت .
تروری که طی آن مسلمین اولین شهید محراب را نیز در مسجد رسول الله تقدیم درخت تناور اسلام نمودند.
حضرت عمر بن خطاب به درستی امیرالمؤمنین ، امین المؤمنین و سید المؤمنین بود.
محرم هم چنین پیام آور شهادت یکی از سروران جوانان بهشت و فرزند رسول خدا است. امام حسین رضی ا... عنه نیز در چنین ماهی به فیض عظیم شهادت نایل آمد و جهانی را به سوگ نشاند.


موضع اهل سنت در خصوص شهادت امام حسين رضي الله عنه
ابن تيميه رحمه ا... عقيده‌ي اهل‌سنت را درباره‌ي شهادت امام حسين رضي ا... عنه خلاصه كرده و مي‌نويسد: «خداوند متعال امام حسين را با شهادت اكرام نمود و قاتلان و دستياران و كساني كه به كشتنش راضي بودند را خوار و ذليل گردانيد. اواز شهيدان پيش از خود الگوي نيكويي دارد؛ چراكه او و برادرش حسن رضي ا... عنه ، سرداران جوانان بهشتند. آن دو در زمان عزت و قدرت اسلام و مسلمانان بزرگ شدند و زندگي كردند به همین دلیل نیازی به هجرت و جهاد نداشتند. از اذيت و آزار مشركين نیز مصون بودند؛ بنابراين خداوند آن دو را با شهادت اكرام نمود، تا كرامت و بزرگواريشان كامل شود و درجه و مقامشان رفيع تر گردد.
شهادت امام حسين رضي ا... عنه مصيبت بزرگي است ولی خداوند متعال به ما دستور داده كه در هنگام مصيبت بگوييم « ما از خداییم و به سوی او باز می گردیم » .
هم چنین مي‌فرمايد: « صابران را بشارت بده. آناني كه هرگاه مصيبتي به آنان برسد، گفته‌اند: ما از خداييم و به سوی خدا باز مي‌گرديم. بر آنان درود و رحمتي از جانب خداوند است و آنان هدايت يافته گانند ». (بقره: 155 -156-157).
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۳/۸/۱۳ ۷:۵۰:۰۰ (515 بار خوانده شده) اخبار مصلی
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۹} - {۶} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه