کشیدن کاریکاتورها و ساختن فیلم ها هیچ خللی در ایمان مسلمین ایجاد نخواهد کرد.

عبدالکریم آخوند جاور امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در نماز جمعه 93/11/3 با اشاره به اهانت های اخیر به ساحت مقدس پیامبر اسلام صل الله علیه و سلم اظهار داشت: شناخت رسول الله به دلیل تاسی ما در همه امور دینی و زندگی از ایشان ضروری است. جایگاه پیامبر در قلوب مسلمین بسیار متعالی است ولی کسانی که نمی خواهند از ظلمات و تاریکی به سوی نور و روشنایی بیاید، به ایشان اهانت می کنند.
وی افزود: پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و سلم طی 23 سال دعوت خود مردم را به سوی نور و روشنایی فرا خواند و در این راه خود ایشان، خانواده، فامیل و اطرافیانش موجب اذیت و آزار بسیار قرار گرفتند.


خطیب جمعه گنبدکاووس ادامه داد: به عنوان نمونه پیامبر بزرگ اسلام صلی الله علیه و سلم برای دعوت مردم طائف به همراه زید بن حارص پای پیاده از مکه به طائف می روند که حدود 70 کیلومتر فاصله دارد؛ تا مردم طائف لا اله الا الله گفته و رستگار شوند.
پیامبر می فرمایند: لا اله الا ا... سلطان ذکرها است زیرا تفلحوا ( نجات و رستگاری ) به دنبال دارد.
مردم و بزرگان طائف جمع می شوند و به تمسخر رسول الله می پردازند و می گویند چرا خداوند تو را رسول خود کرده و از بزرگان قوم کسی را برای این کار انتخاب نکرده است؟
در این سفر حتی یک نفر هم اسلام روی نمی آورد. در کوچه ها کودکان و مجانین را وادار می کنند تا پیامبر را با سنگ بزنند و تنها زید بن حارص سعی می کند جلوی اصابت سنگ ها به رحمه للعالمین را بگیرد.
در مسیر بازگشت تنها یک غلام به نام عداس به اسلام و پیامبر ایمان می آورد و تنها دستاورد سفر طائف پیامبر، ایمان آوردن عداس بود.
اگر امروزه یک از خدای بی خبر به این پیامبر عظیم الشان با کشیدن کاریکاتوری اهانت کند، نه تنها ذره ای از ایمان مسلمانان کم نخواهد کرد بلکه بر ایمان ما خواهد افزود.
مسلمانان امروزی پیامبر را ندیده و زیارت نکرده، به ایشان ایمان آورده اند و کشیدن کاریکاتورها و ساختن فیلم ها هیچ کدام خللی در ایمان مسلمین ایجاد نخواهد کرد.
وی گفت: یهودیان در طول تاریخ با اسلام مخالف بوده و سرسخت ترین دشمنان اسلام و مسلمین بوده اند.
روزی چند یهودی وارد خانه پیامبر می شوند و می گویند سام علیکم ، سام در زبان عبری یعنی مرگ ، او در واقع می گوید: مرگ بر تو ، حضرت عایشه رضی الله عنه که به زبان عبری آشنایی داشت و معنای این جمله را متوجه شد ؛ پاسخ داد: سام و علیکم و لعنت ا... علیک . یعنی مرگ بر شما و لعنت خدا بر شما. پیامبر بزرگوار ما خطاب به همسرش حضرت عایشه رضی الله عنه فرمود: در این منزل به کسی نباید توهین و لعنت کرد حتی اگر یهودی و دشمن اسلام باشد. پیامبر حتی در منزل خود به کسی که اهانت کرد ؛ با نرمی و خوشرویی برخورد کرد.
پیامبر اسلام در بازگشت به مکه به علت ممانعت مشرکین قادر به طواف کعبه نمی شوند . پیامبر به ناچار به مشرکین پناه می آورد. از چند مشرک قوی هیکل می خواهد او را حمایت کنند تا طواف کند ولی قبول نمی کنند تا این که با حمایت یکی از مشرکین به نام منعم که ده پسر داشته موفق به طواف می شود.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ ۲۳:۲۸:۳۰ (477 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۵} + {۶} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه