رئيس شوراي شهر گنبدكاووس: اختلاف شورای شهر و شهردار در حال رفع است!

تصویر کوچک شده

مسایلی که بین شهرداری و شورای شهر وجود دارد موضوعی عادی است و انشاا... کاملا حل خواهد شد و در حال رفع شدن است و ما با تمام قوا و قدرت در خدمت شما مردم هستیم.
رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه مورخه 1 خرداد 1394 نماز جمعه اهل سنت با بیان مطلب فوق طی گزارشی افزود: در شهریور ماه سال 1392 که شورای شهر را تحویل گرفتیم؛ اولویت های اصلی شهر را آسفالت خیابان‌ها و کوچه ها و توسعه فضای سبز شهر گنبد تشخیص دادیم. 14 خیابان بزرگ را برای این کار مشخص نمودیم. خیابان ها و معابری که 20 سال رنگ آسفالت و ماشین آلات شهرداری را به خود ندیده بودند مثل خیابان دارایی، شهید چمران، خواجه عبدالله انصاری، فردوسی، علوی، بخارائیان و . . .
وي گفت: چون تحقق اين مصوبه شورا با تکیه بر امکانات و ماشین آلات شهرداری به کندی پیش می رفت و مورد رضایت شورا نبود؛ برای سرعت بخشیدن به عملیات عمرانی طی مصوبه ای به شهرداری اجازه عقد قرارداد با بخش خصوصي به میزان 2 میلیارد تومان داده شد. طبق قرارداد بخش خصوصي موظف شد 17 هزار تن آسفالت برای روکش خیابان ها و آسفالت كوچه ها استفاده كند که تاکنون 10 هزار تن آن انجام شده و در حال حاضر هم عملیات آسفالت و روکش خیابان و معابر ادامه دارد.


علي پورمندي يادآور شد: بودجه 2 میلیارد تومانی اختصاص یافته به این پروژه ها از اعتبارات سال 93 شهرداری بوده و هنور به بودجه سال 94 هم براي تداوم كار در اختيار داريم و انشاا... اکثر خیابان ها روکش آسفالت خواهد شد. در مجموع طي 2 سال عمر شورا حدود 300 کوچه و معابر شهر آسفالت شد.
ايجاد و بازسازي فضاي سبز و پارك ها
او گفت: اولویت دوم شورای شهر، ايجاد فضای سبز و بازسازی پارک‌ها بود. در راستای این هدف بوستان معلم در شهرک فرهنگیان، پارک کاشانی در غرب شهر، 2 پارک در خیابان خیام شمالی و جنوبی، بازسازی پارک های ملانفس انجام شد و پارک جامی نیز در حال انجام است. مطالعات اولیه بازسازی پارک 7 هکتاری داریوش انجام شده و آن را به 4 قسمت تقسیم کرده ایم که انشاا... به نحو مطلوبی بازسازی خواهد شد. مژده ای که دوست دارم اعلام نمایم این است که دو هکتار از ضلع شمالی پارک داریوش را برای احداث موزه بزرگ استان اختصاص دادیم تا به عنوان یکی از جاذبه های گنبدکاووس در جذب مسافرین به گنبد موثر باشد.
رئيس شوراي اسلامي شهر گنبدكاووس ادامه داد: در حال حاضر سرانه فضای سبز شهروندان گنبدی 8 مترمربع است که رقم خوبی است اما هنوز با استاندارد جهانی فاصله دارد و تلاش خواهیم کرد تا ميزان آن را به حد مطلوب برسانیم.
ترافيك شهري و پاركينگ
وي گفت: یکی دیگر از مشکلات شهر گنبد ترافیک است، سیاست شورای شهر قبلی فروش پارکینگ ساختمان ها و اماكن احداثي بوده و از طریق آن حدود 7-8 میلیارد تومان نيز تجميع شده و ما زمین‌هایی را برای احداث پارکینگ طبقاتی در شهر خرید کردیم از جمله در خیابان حافظ شمالی در نزدیکی برج قابوس و مرکز شهر و نقاطی از شهر را برای احداث پارکینگ طبقاتی در 8 طبقه درنظر گرفته‌ایم. 400 متر زمین نیز در حافظ جنوبی داریم که 3 ماه پیش کلنگ آن زده شد و بزودي به بهره برداری خواهد رسید. زمین آتش نشانی فعلی در خیابان خیام جنوبی نیز توسط شهرداری برای احداث پارکینک در نظر گرفته شد که پیمانکار آن نیز قول داد طی چند ماه آینده آن را به اتمام برساند. با انجام اين تمهيدات انشاء ا... به زودی ترافیک شهری و موضوع پارکینگ‌ها در گنبد سر و سامان خواهد یافت.
آب هاي سطحي و پروژه فاضلاب شهري
پورمندی ادامه داد: آب‌های سطحی شهر يكي از معضلات هميشگي گنبد بوده و هست، با توجه به قرار گرفتن شهر گنبد در منطقه پست،آب هاي سطحي در خيابان ها جمع می‌شود. برای رفع این معضل حدود یک کیلومتر لوله گذاری کردیم. مشکل بلوار دانشجو حل شد، در خیابان فردوسی شمالی در حال اجراست و در بلوار سینا نیز مطالعات آن انجام شد.
او خاطر نشان ساخت: موضوع مهم در همين راستا، پروژه فاضلاب شهری است که 15 سال پیش در گنبد آغاز شده و هنوز نيمه كاره است. طرح در مجموع طرح بسیار خوبی است ولی به علت صحیح نبودن مطالعات اولیه آن هنوز به نتیجه نرسیده. در این طرح به جای این که ابتدا تصفیه خانه ساخته شود؛ تمام خیابان های شهر کنده کاری و لوله گذاری شده و الان بسیاری از لوله ها پایین تر از تصفیه خانه قرار گرفته است!
براي پيگيري اين مهم مسئولین اداره فاضلاب شهری را به شورا دعوت کرده و بعد از جلسات و نشست های مختلف متعهد شدند در 5 فازبندی این پروژه را اجرا نمایند. در حال حاضر فاضلاب بسیاری از منازل به خیابان ها می ریزد و شهرداری مجبور است آن را به رود گرگان هدایت کند. با این توصیف و با ریختن فاضلاب شهری به داخل رودخانه گرگان، هیچ طرح عمرانی و زیباسازی در حاشیه رود گرگان قابل اجرا نیست.
برخي اقدامات شوراي شهر
رئيس شوراي اسلامي شهر گنبدكاووس با اشاره به اقدامات عمراني انجام شده افزود: از طرح های اجرا شده مي توان به موزاییک فرش سطح مساجد و مدارس شهر است که با 200 میلیون تومان، موزاییک فرش بلوار امامزاده با اختصاص 300 میلیون تومان با توجه به زائران زیادی که در این مسیر تردد می کنند، بازسازی بلوار امامزاده كه در حال اجراست، 200 میلیون تومان نیز برای بازسازی آرامگاه‌ها و قبرستان شهر گنبد مصوب شده است که 100 میلیون برای آرامگاه های اهل سنت و 100 میلیون نیز برای آرامگاه اهل تشیع در نظر گرفته شد. برای خروج محله چایی بویی از حالت روستایی به شهری نیز تلاش هایی انجام شد. میزبانی گنبد در برگزاری کشتی آلیش قهرمانی آسیا نیز با حمایت مالی شورای شهر انجام شد.
پروژه هاي آتي شوراي شهر گنبد
علي پورمندي اظهار داشت: پروژه هایی که برای 2 سال آینده شورای شهر و شهرداری در نظر گرفته ایم بدین شرح است:
 جا به جایی ترمینال مسافربری، ترمینال فعلی در حد نام گنبد نیست. در صددیم تا ترمینالی بزرگ زیبنده نام گنبد احداث کنیم. زميني نيز براي اين منظور در نظر گرفته شده است.
 تغییر مکان جمعه بازار با توجه به مزاحمت هایی که برای ساکنین محل ایجاد کرده، در حال بررسی و مطالعه برای جا به جایی آن هستیم هر چند کار بسیار سختی است ولی تلاش خود را خواهیم کرد.
 اصلاح مسیر رودخانه گرگان و آزادسازی فضاهایی در آن ها این فضاها را جانمایی کنیم. اين مهم با توجه به کمبود فضاهای سبز و ورزشی در سطح شهر حائز اهميت است.
 ایجاد بازارچه محلات طرحي است برای جمع آوری دست فروشان كه در حال بررسی است و محل هایی نيز پيش بيني شده است.
 احداث پارک هاي محلات در مناطق قدیمی شهر که کمتر فضای سبز در آن ها پیش بینی شده،
 آزادسازی حریم برج قابوس بر اساس شرایط سازمان جهانی یونسکو که در سال گذشته یک میلیارد تومان برای آن هزینه شده و ادامه خواهد داشت،
 ایجاد ایستگاه آتش نشانی در شمال گنبد که محل آن نیز مشخص شده است،
 ادامه جاده کمربندی، راه اندازی کارخانه آسفالت،
 احداث دریاچه مصنوعی در شمال شهر و بسياري طرح هاي ديگر است.
وي در ادامه سخنان خود از شهردار و پرسنل خدوم شهرداری تشکر كرد و گفت: همه مواردی را که در این گزارش برشمردم توسط این عزیزان انجام شده است.
رئيس شوراي اسلامي شهر گنبدكاووس در پايان با توجه به اعلام شعار سال 94 از سوي رهبر معظم انقلاب تحت عنوان دولت و ملت، هم دلی و هم زبانی، گفت: شوراي شهر گنبد نیز هم دل با همکاران، شهردار، فرماندار و مسئولین ادارات و هم زبانی با شهروندان عزیز گنبد کاووس براي آبادانی شهر بزرگ و تاریخی گنبدکاووس تلاش مي كند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۴/۳/۲۰ ۲۲:۴۰:۰۰ (1220 بار خوانده شده) اخبار مصلی
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۰} + {۷} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه