گزارش عملکرد 2 ساله هیئت امنای مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس

تصویر کوچک شده
در آخرین نماز جمعه تابستان 1394 آنه محمد قرنجیک عضو هیأت امنای مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس، عملکرد 2 ساله این هیئت را به اطلاع نمازگزاران رسانید.
بسم الله الرحمن الرحيم
ضمن سلام خدمت شما نمازگزاران محترم، قبولي طاعات و عبادات شما را از درگاه خداوند منان مسئلت دارم.
ابتدا از حاج آخوند نوري زاد امام جمعه محترم كه اين وقت را در اختيار بنده قرار دادند تا گزارش عملكرد 2 ساله هيأت امنا را خدمت شما نمازگزاران عزیز ارائه دهم؛ تقدير و تشكر مي‌كنم.


مصلي بزرگ نماز جمعه اهل سنّت گنبدکاووس داراي زميني به مساحت 14000 مترمربع و 5000 مترمربع زيربناي ساختمان اصلي و 4200 مترمربع ساختمان نيمه تمام بوده و هر جمعه پذيراي هزاران نمازگزار محترم مي باشد.
در امر برگزاري اين فريضه الهي در كنار اعضاي هيأت امنا، حدود 60 نفر خادمین افتخاري نيز حضور داشته و همكاري ويژه اي دارند. این خادمین هر جمعه از ابتداي صبح، یعنی ساعت ها قبل از حضور مردم در اين مكان مقدس حضور پيدا كرده و تا ساعاتي بعد از اتمام نماز جمعه نیز به امورات مصلی کمک می کنند كه از همه آن ها تقدير و تشكر مي كنم. اجرشان با خداوند تبارك و تعالي.
تصویر کوچک شده
* عملكرد 2 ساله هيأت امنا:
بعد از اجراي سقف آخر ساختمان نيمه تمام كنار ساختمان اصلي، بنابه توصيه ائمه جمعه محترم (حاج آخوند جاور و حاج آخوند نوري زاد) و بر اساس نظراتي كه از شما بزرگواران دريافت كرديم، اولويت اقدامات عمراني ما ايجاد سيستم گرمايشي و سرمايشي ساختمان مصلي بود. شما نمازگزاران محترم در زمستان به علت نبود سيستم گرمايشي مجبور به تحمل سرما و در تابستان مجبور به تحمل گرماي شديد و شرجي بوديد.
با اجراي سيستم گازكشي ساختمان مصلي و خريد 10 دستگاه بخاري بزرگ، مشكل سرما در زمستان را كاملاً مرتفع نموديم و با كمك خي‍ِرين عزيز و از محل كمك هاي واريزي شما به صندوق ها كه هر جمعه بالغ بر 5/1 ميليون تومان مي شود، 20 دستگاه كولر ايستاده 60 هزار خريداري نموده و تعداد پنكه هاي سقفي را به 2 برابر افزايش داديم (در حال حاضر تعداد 310 عدد پنكه سقفي نصب شده). هم چنین تمامي كابل كشي هاي داخل ساختمان را به صورت استاندارد اجرا نموده و تعداد 3 عدد تابلوي برق داخل ساختمان نصب كرديم.
در تابستان سال جاري نيز در راستاي رفع افت ولتاژ برق، مجبور به خريد ترانس برق با قدرت بيشتر شديم كه الحمدلله با كمك هاي مالي شما در ايام ماه مبارك رمضان (حدود 40 ميليون تومان) مبلغ آن را پرداخت نموديم.
در چند روز اخير نيز تعداد 4 دستگاه كولر ايستاده 90 هزار در چهار ستون گنبد مصلي كه فاقد پنكه سقفي است، نصب كرديم.
يكي ديگر از اقداماتي كه به توصيه ائمه محترم جمعه و با كمك خيّرين محترم در ابتداي سال جاري شروع به ساخت نموده و طي مدت 3 ماه به بهره برداري رسيد، بازسازی محراب مصلي با طراحي كاملاً مهندسي و به روز بود كه با استقبال شما عزيزان همراه شد.
آسفالت محوطه مصلي كه با مصوبه همكارانم اعضاي محترم شوراي شهر و با مبلغي حدود 100 ميليون تومان توسط شهرداري اجرا شد از ديگر اقدامات قابل توجه بود. در اين خصوص از اعضاي محترم شوراي شهر، شهردار محترم و جناب آقاي مهندس حميدي معاونت محترم استاندار و فرماندار ويژه شهرستان كه مصوبه شوراي شهر را تائيد كردند، تشكر و قدرداني مي كنم. اجرشان با خداوند منان.
برنامه های آتی هیأت امنا:
و اما در خصوص اقداماتي كه براي آينده در حال برنامه ريزي هستيم اجراي سقف كاذب ساختمان مصلي كه هم به لحاظ زيبايي و هم به لحاظ اين كه به سيستم سرمايشي و گرمايشي ساختمان كمك شاياني خواهد كرد و حدود 125 ميليون تومان برآورد هزينه شده كه انشاالهو با كمك هاي مالي شما اجرا خواهيم كرد.
از ديگر برنامه هاي آينده هيأت امنا كه با جديت پيگير اجراي آن هستيم؛ بهره برداري از زمين متعلق به مصلي واقع در روبروي درب اصلي، به عنوان پاركينگ خودروهاي شما نمازگزاران محترم مي باشد كه زمين آن قبلاً توسط هيأت امناي قبلي خريداري شده است. در اينجا از طرف هیأت امنای فعلی از تمامي دوستان قبلي هيأت امنا كه از بدو تاسيس ساختمان بزرگ مصلي (سال 1384) فعاليت هاي ارزنده اي داشته و زحمات فراواني متقبل شده اند؛ تشكر و قدرداني مي نمايم.
چون اين زمين در طرف مقابل رودخانه واقع شده و به علت نبود پل پياده رو سال ها بلا استفاده مانده، به همين منظور با خيّر محترمي كه قبلاً نيز پروژه ماندگاري براي مصلي اجرا كرده در حال مذاكره هستيم كه هزينه احداث اين پل را ايشان تقبل نمايد. با احداث اين پل، شما نمازگزاران محترم ديگر مجبور نيستيد كه براي آمدن به مصلي از پل بزرگ گدم آباد عبور كنيد بلكه از انتهاي خيابان شريعتي وارد پاركينگ شده و با عبور از روي پل عابر پیاده وارد مصلي خواهيد شد. اين موضوع ضمن حل مشكل پارك خودروهاي شما نمازگزاران محترم، از ترافيك عبوري پل گدم آباد كاسته و به روان سازي ترافيك به هنگام خروج از مصلي كمك شاياني خواهد كرد.
در پايان از همه شما نمازگزاران و خيّرين محترم از اين كه به خادمين خود اعتماد داريد و ما را در اجراي كارهاي عمراني مصلي با كمك هاي مالي خود حمايت مي كنيد؛ تقدير و تشكر مي كنم.
والسلام عليكم و رحمت اله و بركاته
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۴/۷/۶ ۲۲:۵۳:۳۹ (726 بار خوانده شده) اخبار مصلی
صفحه مناسب چاپ
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۸} + {۹} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه