امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: راهپیمایی 22 بهمن 95 نمایش وحدت مذاهب و اقوام در برابر توطئه تفرقه افکنانه دشمنان انقلاب بود

فرستنده webmaster تاريخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۱:۴۴:۴۸

تصویر اصلی
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس درخطبه های پیش از نماز جمعه 22 بهمن ماه درادامه موضوع حقوق مشترک زوجین درخطبه هفته های قبل با قرائت آیاتی از کلام الله مجید؛ احترام متقابل زوجین به اولیاء یکدیگر را بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت: در قرآن کریم و روایات پیامبر اکرم (ص ) به این امر بسیارتاکید شده است .
حاج آخوند عبدالکریم جاور افزود: رعایت موازین دینی ، شرعی و سنت پیامبر بین زوجین موجب پیشگیری از آسیب های اجتماعی شده و از سوی دیگر دوام و قوام بنیان خانواده را تحکیم می بخشد.


تصویر اصلی
وی در ادامه به موضوع حقوق زوجین در مبحث ارثیه اشاره کرد و گفت: دین اسلام در موضوع ارثیه نیز برای زوج و زوجه، خویشاوندان نسبی و سببی قوانینی شرعی تعریف کرده و با تعیین حدود و میزان آن بر رعایت احکام شرعی وراثت تاکید کرده است.
خطیب جمعه اهل سنت اظهارداشتند: در دوران جاهلیت زنان از حداقل حقوق اجتماعی و نیز از ارثیه محروم بودند ولی با ظهور و حاکمت اسلام این سنت غیر انسانی و غیراخلاقی برچیده شد و زنان نیز از حق و حقوقی قانونی و شرعی برخوردار شدند.
ایشان با قرائت آیاتی از کلام الله مجید گفت: خداوند متعال درآیات قرآن به صراحت و دقت میزان حقوق وراث را مشخص کرده و این حقوق را در ردیف حق الناس قرارداده و پیامبر اکرم (ص) نیز بر رعایت آن تاکید کرده اند.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخش دوم سخنان خود با اشاره به سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امروز در راهپیمایی 22 بهمن ماه مردم همیشه در صحنه شهرستان گنبدکاووس با حضور گسترده و پرشورخود ضمن بیعت با آرمان های شهداء و امام رحل (ره) و مقام معظم رهبری، وحدت و همدلی اقوام و مذاهب را در برابر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان داخلی و خارجی به نمایش گذاشتند.
آخوند عبدالکریم جاور با تقدیر و تشکر از حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه 95 افزود: امروز مردم ایران با حضور پرشکوه و آگاهانه خود دشمنان نظام و انقلاب را مایوس کردند.
وی وجود این وحدت و همدلی را ضامن اقتدار، امنیت و ثبات ایران اسلامی دانست و افزود: ما باید قدر این امنیت، آسایش و ثبات را در شرایط کنونی که خاورمیانه را نا امنی، جنگ و برادرکشی در برگرفته است بدانیم.

ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
نشانه‌ی پيام*
       
پیام*
آدرس اینترنتی پست‌الکترونیکی تصویر واردکردن تصویر لبخند‌ها فلش Youtube کد منبع نقل قول

Bold Italic Underline Linethrough  چپ وسط راست  


برای دیدن محتوای در حال کار بر روی پيش‌نمايش کلیک کنید.
گزينه‌ها*
 
 
 
کد تایید*
{۷} - {۲} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه