امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: اخلال گری و اغتشاش توسط عوامل داخلی و خارجی را محکوم می کنیم

فرستنده webmaster تاريخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ ۲:۴۲:۰۰

تصویر اصلی
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در خطبه های نماز عبادی جمعه این هفته 15 دی ماه 96 با اشاره به تجمعات، اعتراضات و اغتشاش های اخیر در برخی نقاط کشور گفت: وجود امنیت درجامعه یک نعمت بزرگ است و ما کسانی را که با حمایت های عوامل خارجی می خواهند امنیت کشور را تهدید و یا برهم بزنند محکوم می کنیم .

تصویر اصلی
حضور نمازگزاران در مصلی نماز عبادی جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس

حاج آخوند عبدالکریم جاور با تصریح بر وجود برخی معضلات منجمله گرانی و بیکاری در جامعه افزود: در چند روز اخیر در پاره ای از نقاط کشور برخی از مردم نسبت به معضلات موجود اعتراض داشتند ولی باید حواسمان باشد که این گونه اعتراضات نباید توسط توطئه گران داخلی و یا خارجی به انحراف کشیده و امنیت جامعه را به مخاطره بیاندازد.
وی تاکید کرد: امنیت جامعه امر بسیار حساسی است و بنابه هر دلیل و یا تحت هیچ شرایطی نباید به مخاطره بیافتد. اگر امنیت جامعه مختل شود همه ابعاد اجتماعی و اقتصادی و ... جامعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به این که یکی از مهم ترین معضلات جامعه کنونی و به خصوص جوانان منطقه اشتغالزایی است؛ افزود: ایجاد اشتغال به ویژه برای جوانان تحصیل کرده بومی باید در برنامه های آتی دولت قرارگیرد .
حاج آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: اکنون بسیاری از جوانان شهرستان به دلیل نبود امکان اشتغال جذب بازار کار نشده و این امر یکی از شاخصه های وجود معضلات اجتماعی و بزهکاری ها در میان قشر جوان جامعه است.
وی گفت: بسیاری از جوانان شهرستان با تحصیلات عالی، لیسانس و فوق لیسانس برای تامین زندگی خود با حداقل دستمزد تن به کار داده اند و برخی نیز به شغل های غیر حرفه ای و تحصیلی خود مانند کرایه کشی و سایرکارهای خدماتی روی آورده اند.
وی افزود: برخی از زنان نان آور خانواده نیز مجبورند برای کسب روزی خود از این شهرستان شمالی به دورترین نقاط جنوب کشور مثل قشم و کیش بروند.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: به عنوان امام جمعه و پل ارتباطی بین مردم و مسئولین، مسائل موجود و خواسته های مردم را در دیدار و نشست های خود با مسئولان در میان گذاشته ایم و بالعکس پاسخ مسئولین را نیز به مردم انعکاس داده ایم.
حاج آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: با تمام معضلات موجود، قوم ترکمن از مراوه تپه و جرگلان تا دریای خزر، قدر نظام و امنیت موجود را می دانند و حتی یک ترکمن در حوادث و اغتشاشات اخیر حضور نداشته و نظام اسلامی باید قدر شکیبایی مردم را بداند.
وی با بیان این که هیچ ایرانی اخلالگری ها و اغتشاشات اخیر را نمی پسندد؛ افزود: انشاء الله خداوند به دولت مردان نظام توفیق دهد تا با تدبیر و برنامه ریزی جلوی این اتفاقات ناگوار را که با حمایت دشمنان خارجی و در جهت برهم زدن نظم و امنیت کشور صورت گرفته است را بگیرند

ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
نشانه‌ی پيام*
       
پیام*
آدرس اینترنتی پست‌الکترونیکی تصویر واردکردن تصویر لبخند‌ها فلش Youtube کد منبع نقل قول

Bold Italic Underline Linethrough  چپ وسط راست  


برای دیدن محتوای در حال کار بر روی پيش‌نمايش کلیک کنید.
گزينه‌ها*
 
 
 
کد تایید*
{۶} + {۹} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه