امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

فرستنده webmaster تاريخ ۱۳۹۸/۴/۱ ۲۳:۴۰:۰۰

تصویر اصلی

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس روز جمعه 31 خرداد ماه در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته با اشاره به شروع تعطیلات تابستانه مدارس، از اولیاء دانش آموزان خواست تا این فرصت را مغتنم شمرده و فرزندان خود را جهت فراگیری قرآن و احکام دینی به کلاس های آموزشی هدایت نمایند.

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: دوران کودکی، سنین 7 الی 10 سال طلایی ترین دوره آموزش برای فرزندان است و توصیه من به پدران و مادران این است که فرزندان خود را به اشکال مختلف تشویقی به کلاس های قرآن و احکام که در مکتب های تابستانی مساجد دایر شده هدایت نمایند.

وی تاکید کرد: آموزش معارف و اخلاقیات اسلامی برای کودکان از مهم نیازهای فرهنگی فرزندان ما است و از اولویت بیشتری نسبت به آموزش سایر علوم برخوردار می باشد.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس نقش خانواده در تربیت فرزندان را بسیار اساسی و تاثیرگذار عنوان کرد و اظهار داشت: والدین معلم و الگوی نخست فرزندان هستند. پدران و مادر در خانه با محبت، نیک گویی، پوشش مناسب اسلامی و عمل به فرایض دینی می توانند سرمشق خوبی برای فرزندان بوده و تاثیر بسزایی در تربیت آنان داشته باشند.

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: حجاب امری مختص زنان و تنها برای رعایت پوشش اسلامی نیست، بلکه در اصل حجاب حکمی جهت دوری جستن اعمال خلاف دین است و هم شامل حال مردان و هم زنان می شود.

وی اظهار داشت: اعمال، کردار، رفتار و ظاهر شما اولیاء هرگونه باشد فرزندان نیز همانگونه پرورش خواهند یافت، پس سعی کنید الگوی اسلامی مناسبی برای فرزندان باشید. چنانچه فرزندان ما با محوریت دین و ایمان تربیت و زندگی کنند آینده ای روشن و در صراط مستقیم خواهند داشت.

وی افزود: اگر در تعلیم و تربیت فرزندان آموزش علوم و زبان های خارجی را در اولویت قرار دهید آنها نیز به سوی فرهنگ خارجی گرایش خواهند یافت.

ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
نشانه‌ی پيام*
       
پیام*
آدرس اینترنتی پست‌الکترونیکی تصویر واردکردن تصویر لبخند‌ها فلش Youtube کد منبع نقل قول

Bold Italic Underline Linethrough  چپ وسط راست  


برای دیدن محتوای در حال کار بر روی پيش‌نمايش کلیک کنید.
گزينه‌ها*
 
 
 
کد تایید*
{۴} + {۵} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه