همایش عاشورا از دیدگاه اهل سنت در آق قلا برگزار شد

فرستنده webmaster تاريخ ۱۳۹۳/۸/۱۸ ۲۳:۱۰:۰۰

تصویر اصلی
همایش عاشورا از دیدگاه اهل سنت برای اولین بار به صورت متمرکز در مصلی آق قلا با حضور مسئولان، علمای ترکمن صحرا و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.
در این مراسم، آخوند میرابی از اساتید اهل سنت گلستان ضمن تقدیر از برگزارکنندگان مراسم به دلیل نشان دادن عشق و علاقه اهل سنت به ائمه به ویژه امام حسین (ع) گفت: ترکمن ها در 10 روز محرم به آیین مختلفی از جمله روزه داری، صدقه دادن و ختم قرآن مجید می پردازند.


وی با تسلیت ایام عزاداری اباعبدا..الحسین (ع)، انفاق به یک دیگر و عدم برگزاری آیین های جشن و عروسی در دو ماه محرم و صفر را از نمونه های بارز مودت و احترام اهل سنت این منطقه به خاندان پیامبر اسلام دانست و گفت: قداست ماه محرم و صفر به ویژه روز عاشورا برای اهل سنت بسیار بالاست.
این استاد حوزه علمیه اهل سنت اضافه کرد: فرهنگ عاشورا، عالی ترین فرهنگ ها و بهترین وسیله برای تقرب الهی است و فرهنگ عاشورا در حقیقت وسیله تعالی انسان هاست.
آخوند میرزابی اضافه کرد: قیام امام حسین فقط برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بود و امام حسین (ع) زمانی قیام کرد که ارزش های اسلامی در حال نابودی بود و اسلام ناب محمدی (ص) به انحراف می رفت.
در ادامه همایش، آخوند قزل از اساتید حوزه علمیه شهرستان مراوتپه نیز با استفاده از احادیث و منابع اهل سنت و تشیع فضیلت های امام حسین (ع) را برشمرد و گفت: کربلا نماد بارز مقاومت امام حسین (ع) در مقابل کفر است و امروز مسلمین غزه با مقاومت حسینی و کربلایی خود در برابر اسرائیل نمونه عینی آن را در این سرزمین به نمایش گذاشتند.
این استاد حوزه اضافه کرد: مقاومت امام حسین (ع) تجلی گاهش غزه و لبنان و ایران است و در شرایطی که امروز تمام دنیای استکبار علیه ایران موضع گرفته است، ایران مقاومت می کند و اقتصاد مقاومتی، زندگی مقاومتی و اسلام مقاومتی در ایران دیده می شود.
وی اضافه کرد :ملت ایران با تأسی از قیام امام حسین (ع) به پیروزی رسید ما نیز باید در این مرحله در مقابل تحریم های دشمن با استفاده از اقتصاد مقاومتی و بسیج مردمی خود بایستیم.
وی ادامه داد: این بزرگترین افتخار ماست که رهبر معظم انقلاب به صراحت اعلام می کند که در هر جا بر ضد صهیونیزم حرکتی انجام شود حمایت می کنیم و از این حمایت هیچ باکی نداریم و این عزت و شرافت را از امام حسین (ع) داریم.
در حاشیه این مراسم حاجی گلدی کر فرماندار آق قلا نیز گفت: بایستی فلسفه قیام عاشورا را در شرایط کنونی در امتداد بسیج و وحدت نهادینه کرد و به نسل های آینده انتقال داد.
وی هم چنین در راستای منویات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی بر توجه به اصل توسعه و تولید و صرفه جویی تاکید کرد.

ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
نشانه‌ی پيام*
       
پیام*
آدرس اینترنتی پست‌الکترونیکی تصویر واردکردن تصویر لبخند‌ها فلش Youtube کد منبع نقل قول

Bold Italic Underline Linethrough  چپ وسط راست  


برای دیدن محتوای در حال کار بر روی پيش‌نمايش کلیک کنید.
گزينه‌ها*
 
 
 
کد تایید*
{۴} - {۱} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه