RSS Feed

(1) 2 3 4 »
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در خطبه های نماز عبادی جمعه این هفته 15 دی ماه 96 با اشاره به تجمعات، اعتراضات و اغتشاش های اخیر در برخی نقاط کشور گفت: وجود امنیت درجامعه یک نعمت بزرگ است و ما کسانی را که با حمایت های عوامل خارجی می خواهند امنیت کشور را تهدید و یا برهم بزنند محکوم می کنیم .
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ ۲:۴۲:۰۰ (82 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4901 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته 19 آبان ماه با اشاره به سانحه واژگونی اتوبوس مسافربری تهران– گنبدکاووس در محور سواد کوه گفت: اوایل هفته و در پی این حادثه مصیبت بار تعدادی از همشهریان و هم استانی های عزیزمان جان باختند و تعدادی نیز مصدوم شدند.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد با ابراز همدردی و تسلیت با خانواده های حادثه دیده اظهارداشت: از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و بخصوص مراکز اجرایی معاینه فنی خودروها می خواهیم تا در صدور کارت هوشمند رانندگان و وسائط نقلیه عمومی دقت و حساسیت بیشتری داشته باشند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۸/۲۱ ۱:۵۹:۰۴ (96 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4745 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس درسخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته 12 آبان ماه 96 با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین و با قرائت آیاتی از کلام ا... مجید گفت: در اسلام برای هر کاری احکام تکلیفی بیان شده و برای تجارت و داد و ستد که از جایگاهی بس والا در دین اسلام برخوردار است احکامی قرار داده است .
حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهار داشت: اگر چه در وضعیت اقتصادی کنونی بدست آوردن روزی نیازمند زحمات و مشقات بسیاری است ولی برای یک تاجر و کارمند یا کارگر مومن و با تقوا مهمترین اصل در کسب و کار باید رعایت اخلاق و احکام تکلیفی الهی باشد.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۸/۱۵ ۲:۵۷:۲۵ (84 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 3141 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس درخطبه هاي پيش از نمازعبادي جمعه اين هفته 28 مهرماه ضمن آرزوي قبولی طاعات وعبادت مسلمين گفت: اسلام دين راهگشا براي مومنين است و حقيقت دنيا را بر ايمان آورندگان آشكار مي سازد.
حاج آخوند عبدالكريم جاور اظهار داشت: اگر ايمان در قلب مومن بيدار باشد در تفكرات، معاملات و معاشرات، خداوند را در نظر داشته و به بيراهه كشيده نخواهد شد.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۷/۳۰ ۳:۲۴:۵۷ (103 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 3264 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس در بيانات پيش از خطبه نماز جمعه اين هفته ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات مسلمين گفت: اعمالي چون نماز، ذكات، روزه و حج از اركان دين اسلام هستند و در اين بين حج از عبادات برتر و مهمترين شعائر و اركان اسلام است.
حاج آخوند عبدالكريم جاور با بيان اينكه حج يك ميثاق الهي است اظهارداشت: حج تجلي گاه اسلام و يكي از واجبات الهي است كه در تمام عمر يكبار در شرايط زماني و مكاني خاص بر مسلماناني كه استطاعت داشته باشند واجب مي گردد.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۷/۶ ۱۸:۲۷:۲۲ (110 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 3549 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس درسخنان پيش از خطبه نماز جمعه 24 شهريور ماه با قرائت آياتي از كلام الله مجيد گفت: انسان ها همواره درطول زندگي خود مورد آزمون الهي قرار مي گيرند و هر فرد مومني كه به واسطه خوف از خداوند، با صبر و اميد به رحمت الهي به دستورات قرآني عمل كرده و از وسوسه هاي شيطاني و گناهان دوري كند ايمان قلبي خود را نشان داده است.
آخوند عبدالباسط نوري زاد با بيان اينكه اميد به رحمت و ترس از عذاب الهي اساس ايمان است، اظهار داشت: ايمان به خداوند موجب آرامش روح، تقويت اميد در دل مومن مي شود.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۶/۲۵ ۱۸:۳۳:۲۲ (119 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4537 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس درسخنان پيش از خطبه نماز جمعه اين هفته با اشاره به قتل عام مسلمانان روهينگيا در كشور ميانمار گفت: طي چند روز گذشته بودائيان ميانمار با حمايت نيروهاي نظامي و درسكوت مجامع و انجمن هاي بين المللي حقوق بشري، هزاران تن از مسلمانان مظلوم روهينگيا را به صورت فجيع قتل عام و با به آتش كشيدن خانه و زندگي آنان ده ها هزار نفر را آواره كرده اند
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۶/۱۸ ۷:۵۴:۵۶ (119 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4901 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس روز جمعه 20 مرداد ماه در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه گفت : امسال مردم استان گلستان بی سابقه ترین استقبال را از حج تمتع داشتند و با افزایش چهار برابری حجاج نسبت به سال 94 در ردیف سومین استان کشور پس از تهران و خراسان رضوی قرار گرفته است.
حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهارداشت: امسال بیش از 7 هزار نفر زائر از استان گلستان به حج تمتع مشرف می شوند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۵/۲۶ ۲۰:۲۲:۲۴ (150 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 5433 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس ظهر روز 23 تيرماه در سخنان پيش از خطبه نماز جمعه اين هفته گفت: يكي از معضلاتي كه امروزه گريبانگير جامعه شده، رشد نگران كننده افزايش سن ازدواج در بين پسران و دختران جوان است.
حاج آْخوند عبدالكريم جاور سن ازدواج را يكي از شاخصه هاي مهم سلامت جسمي و روحي جامعه عنوان كرد و افزود: درجامعه اي كه ناهنجارهاي ديني نزد مردم بسيارمذموم شمرده مي شود، سير صعودي افزايش سن ازدواج يك خطر جدي براي آسايش و امنيت جامعه است.
وي افزود: اين امر باعث بروز انحرافات اجتماعي در بين جوانان و افزايش آمار جرائم اخلاقي و غير اخلاقي در جامعه مي شود.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۴/۲۵ ۲۰:۱۰:۰۰ (143 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4720 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس :
جنايات كفار و صهيونيسم جهاني در كشورهاي اسلامي از حافظه تاريخ محو نخواهد شد
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدكاووس روز دوم تيرماه در آخرين جمعه از ماه مبارك رمضان طي سخنان پيش از نماز جمعه با تاكيد بر اينكه قدس شريف متعلق به مسلمين جهان است گفت: روز جهاني قدس روز يكپارچكي و وحدت مسلمانان بر عليه ظلم و جنايات كفار و صهيونيسم جهاني و روز همدردي، حمايت و دفاع از حقوق حقه مردم مظلوم و آواره فلسطين است.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۴/۴ ۲۲:۰۵:۱۱ (153 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4793 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدكاووس درسخنان پيش از خطبه نماز جمعه 26 خرداد 96 ؛ با آرزوي قبولي طاعات و عبادات مسلمين در ايام ماه مبارك رمضان و تاكيد بر جديت درعمل بر احكام ديني گفت:‌ دين اسلام هديه ارزشمند الهي به انسان ها است و خداوند با فرود آوردن قرآن بر حضرت محمد (ص)، راه حق و رستگاري را به بشريت نشان داده است.
حاج آخوند عبدالكريم جاور با ابراز خرسندي از استقبال پرشور جوانان و نوجوانان از سنت حسنه اعتكاف در دهه سوم ماه مبارك رمضان امسال اظهار داشت: برخي از خدا بي خبران با نشر بعضي مطالب و تصاوير، با زير سئول بردن اصول و احكام دين از طريق اينترنت و دنياي مجازي در صدد تحميل و قالب كردن افكار غير اسلامي و الهي در جامعه هستند.
وي افزود:‌ هدف مادي گرايان از به زيرسئوال بردن فلسفه آفرينش، خلقت انسان و يا ترويج برخي تفكرات آزادي خواهانه امثال برابري حقوق مردان و زنان، بي حجابي وغيره...،‌ تضعيف زيربناي فكري و اعتقادي يعني جهان بيني الهي در نزد مسلمانان بخصوص نسل جوانان جامعه اسلامي هستند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۳/۲۷ ۱۷:۵۱:۱۶ (138 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4181 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدكاووس روز 19 خرداد در سخنان پيش از خطبه ي نماز جمعه، حملات تروريستي صبح چهارشنبه به مرقد حضرت امام راحل و ساختمان مجلس شوراي اسلامي در تهران را اعمالي ننگين و بدور از شان انسانيت و موازين شريعت اسلامي برشمرد و شديدا" محكوم كرد.
حاج آخوند عبدالباسط نوريزاد طي سخنان خود گفت: هدف دشمنان نظام اسلامي از انجام اينگونه عمليات كور تروريستي، برهم زدن فضاي امن حاكم بر جامعه و ايجاد تفرقه بين گروه ها، مذاهب، اقوام و نيزاقشار مختلف مردم ايران اسلامي است.
خطيب جمعه اهل سنت شهرستان گنبدكاووس افزود: دشمنان نظام و اسلام بدانند؛ اينگونه تندروی ها و جنايات هیچگاه نمي تواند كمترين خللی در وحدت ملت بزرگ ایران داشته باشد و بالعکس موجب برانگیخته شدن عزم ملی در تداوم وحدت بين همه قشرهای مردمی خواهد شد.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۳/۲۰ ۷:۴۲:۱۲ (117 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 6423 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
نماز عبادی جمعه 5 اردیبهشت 96 مصادف با آخرین روز شوال 1438 با حضور هزاران تن از مردم مومن و خداجوی شهرستان گنبدکاووس به امامت حاج آخوند عبدالکریم جاور در مصلی بزرگ اهل سنت این شهرستان برگزار شد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین با قرائت آیاتی از کلام الله مجید گفت: خداوند متعال برخی زمان ها را ایامی پرخیر و برکت قرارداده و ماه مبارک رمضان یکی از بهترین این ایام ها برای ایمان آورندگان است.
آخوند عبدالکریم جاور افزود: ماه پر فیض و برکت رمضان مناسب ترین زمان برای تحرک، پویایی و دگرگونی قلبی مسلمین در جهت خودسازی، تفکر، عبادت و بهره مندی از رحمت های الهی و نیز برآوردن اعمال خیر و عاقبت به خیری است.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۳/۹ ۲۲:۵۰:۲۷ (130 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4941 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
نماز عبادی جمعه 29 اردیبهشت 96 به امامت حاج آخوند عبدالکریم جاور و با حضورمهندس شهرام کوسه غروای نماینده مردم شریف مینودشت،گالیکش،کلاله و مراوه تپه و دکتر رامین نورقلی پور نماینده مردم شریف کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز در مجلس دهم و هزاران تن از نمازگزاران در مصلی بزرگ اهل سنت شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس درسخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته با اشاره به ایام مبارک ماه شعبان و نزدیکی ماه پر فیض و رحمت رمضان گفت: این ایام بهترین فرصت برای عبادت، تسبیح ، تزکیه نفس، به جای آوردن شعائر دینی و تقرب الهی است و از منزلت ویژه ای در نزد خدواند برخوردار است.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۲/۳۱ ۳:۱۸:۲۹ (135 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4779 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس یکم اردیبهشت ماه در خطبه های نماز عبادی جمعه این هفته با قرائت آیاتی از سوره"اسراء" و با اشاره به نزدیکی 27 رجب روز معراج حضرت محمد (ص ) گفت: این روز روزی مبارک و روز واقعه ای مهم درتاریخ اسلام است و هدف خداوند قادر و متعال نشان دادن عظمت خلقت به رسول اکرم (ص) و پیام و پندی بزرگ برای سعادت ابدی بشریت است.
آخوند عبدالکریم جاور افزود: معراج پیامبر(ص) جزء اعتقادات اسلامی است و در این روز حضرت محمد (ص) به اذن الهی شبانگاه از مسجدالحرام تا مسجدالاقصي سيرکردند و شاهد عظمت، اسرار و نشانه های خداوند در سراسر جهان و عالم بالا بودند و نیز انبیاء، ارواح ، بهشتیان و عذاب دوزخیان را به عینه دیدند.
ایشان افزودند: پس از معراج، رسول اکرم (ص) به مفهوم تازه ای از رهبری و هدایت بشریت دست یافتند و راه های سعادت و خوشبختی و نیز گمراهی انسان ها، در قالب سفری معنوی برای ایشان آشکار شد.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۲/۴ ۲۱:۲۸:۲۹ (171 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4958 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس درخطبه پیش از نماز جمعه 25 فروردین ماه، با دعوت مردم به پایبندی و استقامت دینی گفت: خداوند تبارک و تعالی دین اسلام و قرآن را چراغ راه هدایت بشریت برای رستگاری قرار داده و برمومنین و ایمان آورندگان است که در پایبندی به احکام و دستورات الهی در هر شرایطی ثابت قدم باشند.
آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود: ثبات قدم دراجرای قوانین، احکام و رعایت اخلاق اسلامی باید هم درعقیده و هم در عمل باشد و منافع دنیوی و شخصی نباید در اراده شما مسلمین خدشه ای وارد کند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۲/۴ ۲۱:۲۰:۰۷ (156 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 3194 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس روز جمعه 18 فروردین ماه درخطبه پیش از نمازجمعه گفت: آیات قرآن مجید رمزهای شریعت الهی هستند و التزام عملی به شریعت الهی نیز تنها راه رستگاری بشریت است.
آخوند حاج عبدالکریم جاور با قرائت آیتی از سوره بقره" الذین یومنون بالغیب و یقیمون الصلوه و ... افزود: خداوند تبارک و تعالی دین اسلام را راهی برای سعادت و رستگاری بشریت قرارداده و درآیه مبارک مذکور، ایمان آورندگان را بر اقامه نماز دعوت نموده است.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۱/۲۱ ۱۸:۱۴:۳۸ (205 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 2565 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در خطبه پیش از نماز جمعه 11 فروردین ماه گفت: یکی از با فضیلت ترین کارها در فرهنگ اسلامی عمل به تقوای دینی که باعث صیانت روح و جسم انسان ها در برابر معصیت و گناهان می شود.
آخوند حاج عبدالکریم جاور اظهارداشت: ریشه ی همه انحرافات، اختلاف ها و ظلم های موجود در جامعه دوری از قرآن و بی تقوایی است.
ایشان با بیان اینکه کتاب قرآن کتاب راهنمای زندگی انسان ها است افزود: مسلمانان باید راه حل تمامی مسائل و مشکلات اجتماعی و دنیوی را در کلام الله جستجو کنند.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: خداوند متعال در قرآن کریم مومنین را با؛ ایمان آوردندگان به یگانگی الله متعال، ملائکه، کتاب قرآن، پیامبران، قضا و قدر و روز رستاخیز معرفی کرده است.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۱/۱۲ ۱۹:۳۶:۱۲ (174 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 4138 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در اولین خطبه پیش از نماز جمعه سال 96 ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین و تبریک سال نو و دعای خیر برای مسلمین و سربلندی اسلام گفت: فرهنگ قوم ترکمن فرهنگی غنی، ریشه دار و آمیخته با آموزه های دینی است و باید سعی کنیم این فرهنگ اصیل و اسلامی حفظ شود.
آخوند حاج عبدالکریم جاور با بیان اینکه همه اقوام اسلامی دارای فرهنگ و جایگاه فرهنگی خاص هستند افزود: آیین ها، آداب و فرهنگ ترکمن نیز به جهت برخورداری و بهره گیری از قرآن و سنت پیامبر(ص) دارای جایگاه خاصی است.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۶/۱/۵ ۲۰:۰۵:۴۱ (233 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 2864 کلمه در ادامه متن | نظر
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس روز 27 اسفند ماه و در آخرین جمعه سال 95 در خطبه نماز جمعه، با قرائت آیاتی از کلام الله مجید گفت: خداوند متعال برای هدایت و رستگاری انسان ها کتاب قرآن را پیش روی بشریت قرارداده و پس از پیامبر اکرم (ص) نیز موعظه گران و مجتهدانی را از میان خودمان برای راهنمایی برگزیده است.
آخوند حاج عبدالباسط نوری زاد با بیان اینکه عالمان و هدایت گران جامعه از جایگاه خاصی برخوردارند، گفت: در روایتی پیامبراکرم(ص) عالمان جامعه را به میوه های طبیعت تشبیه کرده و به امت خود سفارش کرده تا از ثمرات طبیعت به خوبی بهره مند گردند.
ایشان افزوند: همانگونه که جامعه نیازمند اساتید، اطباء و کارشناسان علمی است، نیازمند علما و مجتهدین آگاه به احکام شرع است تا با ترویج و تبیین دین و احکام قرآن، مردم را از فساد و گمراهی ها آگاه و جامعه را هدایت کنند.
فرستنده webmaster در تاريخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۲۰:۳۲:۱۶ (180 بار خوانده شده) خطبه های نماز جمعه
ادامه | 6626 کلمه در ادامه متن | نظر