تشييع پیکر مطهر حاج عبدالمجید آق آتابای بیست و نهمین شهید گنبدی فاجعه منا

تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۲۳ ۲۳:۲۵:۲۹ | عنوان: اخبار مصلی

بيست و نهمين شهيد اهل گنبدكاووس در فاجعه تلخ منا با حضور نمازگزاران جمعه اين شهرستان تشييع و به خاك سپرده شد.تصویر اصلی
احمد دستمرد معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه گنبدکاووس در اين خصوص اظهار داشت: پیکر مطهر مهاجر الی ا... حاج عبدالمجید آق آتابای که در فاجعه منا و حج خونين امسال دعوت حق را لبیک گفته بود، به درخواست خانواده وي به کشور منتقل شده و پس از اقامه نماز جمعه در مصلي اهل سنت بر دوش هزاران نمازگزار تشییع و به خاک سپرده شد.
وي افزود: با برگشت پیکر حاج عبدالمجید آق آتابای به کشور، اکنون پیکر مطهر دو جانباخته دیگر گنبدی به نام هاي حبیب ا... عزیزی و تاج محمد پاریخی در مکه باقی مانده است.
حاج عبدالمجيد آق آتاباي عضو هيئت امناي نصلي نماز جمعه اهل سنت گنبدكاووس بود و امام جمعه اهل سنت در خطبه نماز جمعه از ايشان و خدمات فراوان وي از بدو تأسيس مصلي بزرگ نماز جمعه اين شهرستان تا لحظه مشرف شدن به حج، به نيكي ياد كرد.
تشييع عضو هيت امناي گنبد طي مراسم متفاوتي بر دوش ديگر اعضاي هيئت امنا و خدمه مصلي و پس از طي مسافتي در صحن حياط، انجام شد.
در فاجعه منا که در روز عید قربان امسال و در جریان رمی جمرات به وقوع پیوست 465 حاجی ایرانی جان باختند که 49 نفر آنان از استان گلستان و از اين تعداد نيز 31 حاجي از تركمن هاي اهل سنت شهرستان گنبدكاووس بودند.
تصویر اصلی
تصویر اصلی
تصویر اصلی
تصویر اصلی
تصویر اصلی
تصویر اصلی
تصویر اصلینوشته‌ای از MosallaVahdat.ir
http://www.mosallavahdat.ir

نشانی این صفحه :
http://www.mosallavahdat.ir/modules/news/article.php?storyid=105