امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:ازدواج موجب حفظ و اعتلای فطرت انسانیت می شود

تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۲۳:۱۳:۰۴ | عنوان: خطبه های نماز جمعه

تصویر اصلی
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:ازدواج موجب حفظ و اعتلای فطرت انسانیت می شود
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس روز 17 دی ماه درخطبه های پیش از نماز جمعه، درادامه سخنان هفته قبل خود در را رابطه با موضوع ازدواج اسلامی گفت: انسان موجودی اجتماعی و خانواده مهمترین رکن جامعه بشری است و حفظ این جامعه نیازمند رعایت قوانین و احکام شرعی است.
آخوند حاج عبدالکریم جاور افزود: دین اسلام مسیر حفظ و اعتلای جامعه و خانواده را با وضع قوانین شرعی به ما نشان داده است.

تصویر اصلی
وی افزود: ازدواج موجب حفظ فطرت انسانی و پیشگیری از انحرافات اجتماعی می شود.
وی اظهارداشت: این سنت الهی یکی از برکات خداوند است و به نوبه خود نیازمند رعایت قوانین، داشتن شعور و ایثار زوجین نسبت به یکدیگر می باشد.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهارداشت: چنانچه جوانان دختر و پسر توسط اولیاء براساس شریعت و سنت های اسلامی تربیت شده و ازدواج کنند اینگونه زناشویی ها با الفت و مهر و محبت همراه خواهد بود.
آخوند عبدالکریم جاور گفت: درخانواده هریک از زوجین نسبت به یگدیگر و فرزندان خود وظایفی برعهده دارند که چنانچه این وظایف عملی و برآورد گردد، محیط خانواده فضایی پاک، همراه با آرامش و آسایش خواهد بود.
تصویر اصلی
وی اظهارداشت: اداره خانواده با مشکلات متعدد اقتصادی و اجتماعی و... همراه است و زن و شوهرها می بایست در برابر پستی و بلندی های زندگی پشتیبان یکدیگر باشند و فرزندان خود را نیز از هوا و هوس های شیطانی دور نگهدارند.
وی افزود: متاسفانه امروزه در برخی ازدواج ها تحمیل برخی خواسته های نابجا از جمله ثبت اتومبیل، سند ساختمان و صدها سکه به اعداد سال تولد دختر در قباله ازدواج رایج شده است که این امر جوانان را در ازدواج و تشکیل خانواده با مشکلی بزرگ مواجه کرده است.
نوشته‌ای از MosallaVahdat.ir
http://www.mosallavahdat.ir

نشانی این صفحه :
http://www.mosallavahdat.ir/modules/news/article.php?storyid=123