امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: ازدواج سنت پیامبران و یک تکلیف دینی است

تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ۱۱:۲۱:۳۳ | عنوان: اخبار مصلی

تصویر اصلی
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس روز جمعه 24 دی ماه 95 درخطبه های پیش از نماز جمعه، ازدواج را سنت پیامبران و اولیاء برشمرد و گفـت: ازدواج در دین اسلام از جایگاه ویژه ای برخورد بوده و به عنوان تکلیف دینی بر این امر تاکید شده است.
حاج آخوند عبدالکریم جاور افزود: پیامبراکرم(ص) مسلمانان بخصوص جوانان را که استطاعت مالی و جسمی دارند ، به ازدواج سفارش نموده زیرا که این امر آنان را از عمل به حرام و گناه حفظ می کند.
وی افزود: آنانی که استطاعت مالی ازدواج ندارند، خداوند عالم وعده داده است که گره از کار آنان خواهد گشود و مورد لطف خود قرار خواهند داد و تا گشایش امر شایسته است روزه بگیرند.
وی اظهارداشت: پیامبر اکرم(ص) مهمترین معیارهای انتخاب همسر را ایمان، تقوا، پاکدامنی و صداقت عنوان نموده است.
خطیب جمعه افزود: زن های صالح، الگویی از آداب و معاشرت اسلامی، رعایت شئونات اسلامی، حجاب و نماز در جامعه هستند.
وی خوش گویی و گشاده رویی، امانت داری و نیز زینت زن برای همسر را از خصلت های زن صالح و الگوهای انتخاب همسر عنوان کرد.

تصویر اصلی
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخش دوم سخنان خود به موضوع ارتحال حضرت آیت اله اکبر هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: وی یار صادق انقلاب، مرید حضرت امام (ره) و یاور صدیق مقام معظم رهبری بودند.
آخوند عبدالکریم جاور افزود: حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی روحانی مبارز و مجاهد و ستون خیمه نظام مقدس اسلامی در سالیان پس از پیروزی انقلاب بودند و خدمات ارزنده ایشان هیچگاه از حافظه تاریخی ملت ایران محو نخواهد شد.
وی افزود:به نمایندگی از طرف علماء ، روحانیون و جامعه ترکمن صحرا، این ضایعه عظمی را به مقام معظم رهبری و خانواده محترم ایشان صمیمانه تسلیت عرض نموده از درگاه خداوند متعال برای روح بلند آن فقید، غفران الهی و برای بازماندگانش صبر و شکیبایی مسئلت می نماییم.
تصویر اصلی
مصلی نماز جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس:
قرائت فاتحه نمازگزاران برای حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی و نیز والده مرحوم آخوند عبدالکریم جاور امام جمعه اهل سنت گنبدکاووسنوشته‌ای از MosallaVahdat.ir
http://www.mosallavahdat.ir

نشانی این صفحه :
http://www.mosallavahdat.ir/modules/news/article.php?storyid=130