امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: بهترین لحظات خدواند هنگام ذکر خالصانه و سجده بنده اش است.

تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲ ۱۲:۲۳:۴۵ | عنوان: خطبه های نماز جمعه

تصویر اصلی
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در خطبه های پیش از نماز عبادی جمعه این هفته اول بهمن ماه 95 ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمین و آرزوی سلامت و امنیت جامعه درسایه نظام جمهوری اسلامی با قرائت آیاتی از کلام الله مجید گفت: پیامبراکرم (ص) می گوید؛ امت من هیچگاه در جهنم ماندگار نخواهند بود مگر اینکه از راه و رسم من خارج شود.
آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود: عزیزمسلمین جهان، سعادت بشری را در ذکر و ستایش خداوند، پیروی از تعالیم قرآن و سنت خود در امور دینی و دنیوی برشمرده اند.
وی افزود: پیامبر اکرم (ص) مسلمین را به راز و نیاز، عبادت و ابراز بندگی با خلوص نیت و نیز طلب آمرزش از خداوند سفارش کرده اند.
نوری زاد با قرائت آیه شریفه "الَّذينَ آمَنُوا وَ تَطمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِكرِ اللَّهِ أَلا بِذِكرِ اللَّهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبُ» گفت: این که ما فقط به هنگام بروز مصیبت، مشقت و یا گرفتاری به یاد خدواند باشیم صحیح نیست و می بایست در هر زمان و در همه احوال بیاد الله باشیم و با خلوص نیت دست به دعا برداریم و فقط از خدواند کمک بخواهیم زیرا که وی مستجاب الدعوه است.


تصویر اصلی
خطیب جمعه گفت: رسول الله (ص) در تمام احوال چه شکست و چه نصرت دست به دعا برمی داشتند از جمله در فتح ملکه که بدون خونریزی همراه بود، پیامبر (ص) به شکرانه این پیروزی 8 رکعت نماز شکر به جای آوردند.
وی افزود: اصحاب رسول الله هم به تبعیت از پیامبر(ص) سجده شکر به جای می آوردند و برای حفظ و استمرار دین اسلام و رستگاری خودشان دست به دعا برمی داشتند.
ایشان با بیان اینکه بهترین لحظات خداوند هنگام ذکر و سجده خالصانه بنده اش است
وی افزود: در همه حال ، گرفتاری ها و سختی ها تنها به خداوند پناه بیاورید، ذکر الله را بگویید، دست به دعا بردارید و برابرعظمت و شکوه خداوند سجده کنید و فقط از وی طلب آمرزش و گشایش نمایید.
وی گفت: خداوند درآخرین لحظات شب برای استجابت دعاها و نیایش های بندگانش به استقبال آنان می آید و مباهات می کند بر اینکه دعاهای خالصانه بندگانش را برآورده سازد.
وی در ادامه گفت: در یکی از کتب تاریخی قید شده است، روزی مردم از ابراهیم بن ادهم یکی از زاهدان و عارفان آن دوره پرسیدند که چرا دعاهای ما مقبول نمی افتد.
ایشان اظهار داشتند: حق و حقوق الهی را بجای آورید، ترک سنت پیامبر نکنید، به مفاهیم و دستورات قرآن عمل کنید، شکر نعمت به جای آورده واصراف نکنید، عیب جویی نکنیم و از آتش جهنم بترسید و آماده مرگ باشید و از مرگ نزدیکان عبرت بگیرید که سبب همه اینها حب دنیوی است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس درادامه اظهار داشت:خداوند متعال می فرماید؛ اگر بندگان از من بخواهند من از رگ گردن تان به شما نزدیگ ترهستم و نیازی به تظاهر، مکان و زمان خاصی نیست.
آخوند عبدالباسط نوری زاد: پیامبر اکرم (ص) بزرگترین اسوه حسنه است با این حال شب ها به درگاه خداوند دست به دعا برمی داشتند و نعمات الهی را شکر می کردند.
وی افزود: پس تابع خداوند و سنت پیامبر باشید تا سعادت دنیا و آخرت شامل حال شما گردد.

اول بهمن ماه : حضور نمازگزاران در مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصویر اصلینوشته‌ای از MosallaVahdat.ir
http://www.mosallavahdat.ir

نشانی این صفحه :
http://www.mosallavahdat.ir/modules/news/article.php?storyid=134