امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: ماه مبارک رمضان مناسب ترین زمان برای عبادت و خودسازی است

تاریخ ۱۳۹۶/۳/۱۰ ۳:۲۰:۲۷ | عنوان: خطبه های نماز جمعه

تصویر اصلی
نماز عبادی جمعه 5 اردیبهشت 96 مصادف با آخرین روز شوال 1438 با حضور هزاران تن از مردم مومن و خداجوی شهرستان گنبدکاووس به امامت حاج آخوند عبدالکریم جاور در مصلی بزرگ اهل سنت این شهرستان برگزار شد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین با قرائت آیاتی از کلام الله مجید گفت: خداوند متعال برخی زمان ها را ایامی پرخیر و برکت قرارداده و ماه مبارک رمضان یکی از بهترین این ایام ها برای ایمان آورندگان است.
آخوند عبدالکریم جاور افزود: ماه پر فیض و برکت رمضان مناسب ترین زمان برای تحرک، پویایی و دگرگونی قلبی مسلمین در جهت خودسازی، تفکر، عبادت و بهره مندی از رحمت های الهی و نیز برآوردن اعمال خیر و عاقبت به خیری است.

تصویر اصلی
وی با بیان اینکه روزه گرفتن در ماه رمضان یکی از وظایف الهی است افزود: هدف پروردگار از واجب کردن برخی اعمال و عبادات، پرورش روح انسان و قرار دادن او در مسیر کمال است و پایبندی و ثبات مومنین بر انجام این اعمال نشانگر میزان ایمان آنان است.
خطیب جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس؛ ضمن دعوت از همه برای آمادگی و مهیا شدن برای استقبال از ماه رمضان طی بیاناتی از باب توصیه اظهار داشتند: در ایام ماه مبارک رمضان سعی کنید نماز را در کمال آرامش و تمرکز به جای آورید بطوریکه که قلبا احساس کنیدکه خداوند ناظر بر شما است.
آخوند عبدالکریم جاور افزود: خوردن سحری یکی از سنت های پیامبر بوده و بجای آوردن آن نشان از عشق و علاقه مومنین به پیامبر(ص) است. آن حضرت بر اجابت دعا و استغفار از سوی خداوند به هنگام سحر تا طلوع آفتاب بسیار تاکید داشته اند.
وی با یادآوری اینکه اذان صبح با طلوع آفتاب گفته می شود افزود: حدود 25-30 دقیقه زودتر از زمان اذان دست از خوردن و آشامیدن بکشید و منتظر شنیدن اذان مسجد محله یا شهرتان نباشید که این امر یک خطای شرعی است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس به برادران و خواهران مومن تاکید کردند؛ در ماه رمضان شریف انس قلبی و روحی بیشتری با قرآن داشته و با برنامه ریزی عملی این سفارش پیامبر را به نحو شایسته ای بجای آورید؛ همانطوری که خود پیامبر نیز در ماه رمضان حداقل بر دو نوبت ختم کامل قرآن اسرار داشتند و در حضور حضرت جبرائیل نیز قرائت می کردند.
آخوند عبدالکریم جاور خطاب به جوانان و نوجوانان نیز گفت: در ایام ماه مبارک رمضان و بخصوص در شب ها سعی کنید از تفریحات و سرگرمی های بیهوده و لغزش های گوناگون دوری کرده و بر انجام واجبات دینی که از همه مهمتر، نماز است همت کنید، زیرا که نماز ستون دین است و همه کارهای انسان تابع نماز است.
وی افزود: ماه مبارک رمضان مناسب ترین زمان جهت تقویت ایمان و صبر در برابر شهوات و فسادهای اخلاقی دربین جوانان جامعه است.
تصویر اصلی
عکس: حضور نمازگراران در مصلی بزرگ اهل سنت شهرستان گنبدکاووسنوشته‌ای از MosallaVahdat.ir
http://www.mosallavahdat.ir

نشانی این صفحه :
http://www.mosallavahdat.ir/modules/news/article.php?storyid=160