امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس: ايمان بايد هميشه در وجود انسان مومن بيدار باشد

تاریخ ۱۳۹۶/۷/۳۰ ۶:۵۴:۵۷ | عنوان: خطبه های نماز جمعه

تصویر اصلی
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس درخطبه هاي پيش از نمازعبادي جمعه اين هفته 28 مهرماه ضمن آرزوي قبولی طاعات وعبادت مسلمين گفت: اسلام دين راهگشا براي مومنين است و حقيقت دنيا را بر ايمان آورندگان آشكار مي سازد.
حاج آخوند عبدالكريم جاور اظهار داشت: اگر ايمان در قلب مومن بيدار باشد در تفكرات، معاملات و معاشرات، خداوند را در نظر داشته و به بيراهه كشيده نخواهد شد.

تصویر اصلی
حضور پر شکوه نماز گزاران در مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس و بهره مندی از سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه 28 مهرماه 96.
وي در بخشي از سخنان خود با بيان اينكه حكمت و تقدير الهي قوانيني حاكم برعالم هستي است تصريح كرد: دنيا پر از فراز و نشيب ها؛ توام با غم ها، شادي ها و رحمت هاي بيكران است كه با اراده و مشيت الهي رقم مي خورد ولي ركن مهم در سرنوشت انسان ها ايمان، انگيزه و اراده انسان ها است.
خطيب جمعه اهل سنت گنبدكاووس گفت:‌ ثروت، مقام و درجات دنيوي رحمت هاي خداوندي است كه به امانت به انسان ها سپرده مي شوند و هيچگاه نبايد موجب غرور شخص شود، بلكه بايد اين ابزارها درجهت تقويت و حيات ايماني سوق داده شوند.
آخوندعبدالكريم جاور با بيان اينكه تفاوت هاي فردي، اجتماعي و قشري موجود در جامعه نبايد در اعتقاد شخص به خداوند تاثيري بگذارد اظهارداشت: مال و مقام دنيا بي ثبات و فاني اند و در نزد خداوند حتي به اندازه بال يك پشه نيز ارزش ندارد.
وي تصريح كرد: بسياري از مردم به خاطر مسائل دنيوي نسبت به يکديگر حسادت مي كنند كه اين حس پايه بسياري ازمعضلات اجتماعي و بيماري هاي روحي و رواني است.
ايشان با اشاره به اينكه برخي از مردم حسرت زندگي اروپايي را دارند افزود: انسان مومن مي داند آنان اعتقادي به خداوند و آخرت ندارند و زندگي آنان، زندگي است كه درهمين دنيا خلاصه شده و فاني است. ‌
نوشته‌ای از MosallaVahdat.ir
http://www.mosallavahdat.ir

نشانی این صفحه :
http://www.mosallavahdat.ir/modules/news/article.php?storyid=180