امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: مهمترین دغدغه مجریان باید حفظ دین، قانون و امنیت جامعه باشد

تاریخ ۱۳۹۷/۲/۱۵ ۲۰:۲۱:۰۰ | عنوان: خطبه های نماز جمعه

تصویر اصلی
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه 14 اردیبهشت ماه گفت: ایران اسلامی ملتی است که از قشرها ، عقاید، سنن و نیز برخی ادیان متفاوت تشکیل شده و مجریان، و حافظان امنیت و آسایش جامعه باید بطور مستقل و با نگاهی فراجناحی بزرگترین دغدغه آنان حفظ دین، قانون و امنیت مردم باشد.
حاج آخوند عبدالکریم جاور با بیان اینکه ایران به لحاظ حفظ امنیت الگویی برای جهان است افزود: ایران اسلامی برای تامین امنیت و تعلیم و تربیت اهمیت ویژه ای قائل است. تحکیم و توسعه همه جانبه امنیت در جامعه و زنده نگداشتن احساس امنیت در دل اقشار مختلف مردم نعمت بسیار بزرگ و ارزشمندی است .

تصویر اصلی
وی تصریح کرد: مجریان قانون و معلمین وظیفه حفظ امنیت و تعلیم و تربیت جامعه را برعهده دارند و باید انسان هایی متقی، خداترس، پاک دست و به دور از وابستگی های جناجی باشد.
وی افزود: چنانچه هدف خدمتگزاری اسلامی به مردم باشند، هم دین حفظ خواهد شد، هم رضایت مردم و هم رضایت خدا را به همراه خواهد داشت. و در نهایت موجب رشد و توسعه همه جانبه کشور و سربلندی مردم و امت ایران در دنیا خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: امنبت و ثبات همه جانبه اجتماعی از مهمترین مسائل جوامع بشری و ایران اسلامی است و در سایه امنیت و آسایش است که بسترهای تعلیم ، تعلم و آموزش فرزندان جامعه مهیا می شود.
حاج آخوند عبدالکریم جاور با اشاره به هفته معلم گفت: هفته گذشته روزهای بزرگداشت مقام معلمین و فرهنگیان بود. فرهنگیان از جمله اقشاری هستند که از تحصیلات عالی و تخصص های خاص برای آموزش فرزندان از ابتدایی تا عالی برخوردار هستند.
وی 7ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای جامعه فرهنگیان گفت: معلمین وظیفه آموزش و هدایت آینده سازان و فرزندان ما را بر عهده دارند و علم و تجربیات گرانبهای خود را در اختیار آنان قرار میدهند .
وی گفت: حفظ جایگاه و ارزش های انسانی فرهنگیان وظیفه دولت مردان و نیز همه مردم جامعه است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به قتل یک دختر خردسال در شهرستان آق قلا نیز گفت: متاسفانه هفته گذشته در روستای گری دختری معصوم توسط فردی قسی القلب به صورت فجیعی به شهادت رسید و دل مردم ایران را بد درد آورد.
حاج آخوند عبدالکریم جاور گفت: بروز چنین حوادث ناگوار در سطح کشور علاوه بر متاثر ساختن انسان ها موجب بروز احساس ناامنی درجامعه می شود.
وی ضمن ابراز همدردی با خانواده این طفل معصوم گفت: خداوند به پدر و مادر و سایر اقوام وی صبر جمیل عطا نماید
نوشته‌ای از MosallaVahdat.ir
http://www.mosallavahdat.ir

نشانی این صفحه :
http://www.mosallavahdat.ir/modules/news/article.php?storyid=188