امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: بیت المقدس متعلق به فلسطینیان و در قلب مسلمین جای دارد

تاریخ ۱۳۹۷/۳/۲۳ ۰:۲۷:۴۷ | عنوان: خطبه های نماز جمعه

تصویر اصلی
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز وحدت بخش جمعه ۱۸ خرداد ماه گفت: بیت المقدس قبله اول مسلمین، متعلق به فلسطینیان و در قلب مسلمانان جهان جای دارد و پیامبر اسلام (ص) از این مکان مقدس به معراج رفته اند.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد تصریح کرد: صهیونیست ها بخش مقدس و شریفی از سرزمین مسلمین را غصب کرده اند و صاحبان اصلی آن، فلسطینیان مظلومی هستند که از خانه و کاشانه اجدادی خود آواره شده اند.

تصویر اصلی
وی افزود: اشغالگران صهیونیست برای رسیدن به اهداف شیطانی خود، در طول تاریخ همواره مردم مظلوم فلسطین را مورد اذیت و آزار قرار داده و اعتراضات مردمی و مقاومت جوانان را در سایه حمایت استکبار جهانی و سکوت برخی مجامع بین المللی با سلاح های خود به خاک و خون کشیده اند.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به تصمیم دولت آمریکا و اسرائیل مبنی بر انتخاب شهر بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل اظهار داشت: این توطئه ننگین دل مسلمین جهان را به درد آورده و با مخالفت کشورهای اسلامی، مجامع و سازمان های بین المللی آزاده اندیش مواجه شده است.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود : بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در پاسداشت و حمایت از مقاومت و حق طلبی مردم فلسطین آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس اعلام کردند و اکنون همه ساله در تمام کشورهای اسلامی در حمایت و همدردی با مردم فلسطین راهپیمایی اعتراضی برگزار می شود.
وی با اشاره به حضور پر صلابت مردم شهرستان گنبدکاووس در راهپیمایی روز قدس گفت: امروز نیز همچون سال های گذشته مردم خداجوی و همیشه در صحنه گنبدکاووس در صفوفی منظم در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند و من از همه شهروندان به جهت مشارکت و حضور آگاهانه شان در این روز و نیز سایر مناسبت ها و صحنه های سیاسی و مذهبی تقدیر و تشکر می کنم .
وی اظهار امیدواری کرد، به حول قوه الهی روزی فراخواهد رسید که مسلمانان جهان با وحدت کلمه و در جبهه ای واحد در برابر توطئه های دشمنان اسلام بایستند و آزادی بیت المقدس جشن بگیرند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در بخش دیگر سخنان با اشاره دهه سوم ماه مبارک رمضان اظهار داشت : روزها و شب های ماه مبارک رمضان بخصوص در دهه سوم از فضائل ارزشمندی برخوردار است و از مردم مومن می خواهم تلاش کنند این ایام را با مناجات به درگاه خداوند، تسبیحات، اذکار و عمل به دستورات دینی و سنن پیامبر (ص) ارج نهاده و قدر بدارند.
حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد تصریح کرد: الحمدلله امسال هم ایام ماه مبارک رمضان با استقبال خوب از سوی مردم منطقه بخصوص جوانان همراه بوده و این امر جای خرسندی و تقدیر و تشکر دارد.
وی با بیان اینکه شب قدر در روزهای فرد دهه سوم ماه مبارک رمضان قرار دارد و به جهت نزول قرآن از اهمیت ویژه ای در بین مسلمانان برخوردار است اظهار داشت: دید و بازدیدها و آیین های سنتی شب قدر فی نفسه اموری پسندیده اند و شایسته است آن عده از اشخاص معدود که در این ایام به لهو و لعب و یا سبک سری می گذرانند از اعمال ناخوشایند خود پرهیز کنند.
وی در ادامه گفت: به احتمال قوی جمعه آینده عید سعید فطر است و با توجه به گرمای هوا و رعایت حال عموم مردم بنابه به تصمیم علمای بزرگوار مقرر شد آیین عید سعید فطر از ساعت ۷:۳۰ درمحل عیدگاه شروع و راس ساعت ۸:۳۰ نماز عید فطر بجا آورده شود.
نوشته‌ای از MosallaVahdat.ir
http://www.mosallavahdat.ir

نشانی این صفحه :
http://www.mosallavahdat.ir/modules/news/article.php?storyid=193