همایش عاشورا از دیدگاه اهل سنت در آق قلا برگزار شد

تاریخ ۱۳۹۳/۸/۱۸ ۲۳:۱۰:۰۰ | عنوان: اخبار مصلی

تصویر اصلی
همایش عاشورا از دیدگاه اهل سنت برای اولین بار به صورت متمرکز در مصلی آق قلا با حضور مسئولان، علمای ترکمن صحرا و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.
در این مراسم، آخوند میرابی از اساتید اهل سنت گلستان ضمن تقدیر از برگزارکنندگان مراسم به دلیل نشان دادن عشق و علاقه اهل سنت به ائمه به ویژه امام حسین (ع) گفت: ترکمن ها در 10 روز محرم به آیین مختلفی از جمله روزه داری، صدقه دادن و ختم قرآن مجید می پردازند.

وی با تسلیت ایام عزاداری اباعبدا..الحسین (ع)، انفاق به یک دیگر و عدم برگزاری آیین های جشن و عروسی در دو ماه محرم و صفر را از نمونه های بارز مودت و احترام اهل سنت این منطقه به خاندان پیامبر اسلام دانست و گفت: قداست ماه محرم و صفر به ویژه روز عاشورا برای اهل سنت بسیار بالاست.
این استاد حوزه علمیه اهل سنت اضافه کرد: فرهنگ عاشورا، عالی ترین فرهنگ ها و بهترین وسیله برای تقرب الهی است و فرهنگ عاشورا در حقیقت وسیله تعالی انسان هاست.
آخوند میرزابی اضافه کرد: قیام امام حسین فقط برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بود و امام حسین (ع) زمانی قیام کرد که ارزش های اسلامی در حال نابودی بود و اسلام ناب محمدی (ص) به انحراف می رفت.
در ادامه همایش، آخوند قزل از اساتید حوزه علمیه شهرستان مراوتپه نیز با استفاده از احادیث و منابع اهل سنت و تشیع فضیلت های امام حسین (ع) را برشمرد و گفت: کربلا نماد بارز مقاومت امام حسین (ع) در مقابل کفر است و امروز مسلمین غزه با مقاومت حسینی و کربلایی خود در برابر اسرائیل نمونه عینی آن را در این سرزمین به نمایش گذاشتند.
این استاد حوزه اضافه کرد: مقاومت امام حسین (ع) تجلی گاهش غزه و لبنان و ایران است و در شرایطی که امروز تمام دنیای استکبار علیه ایران موضع گرفته است، ایران مقاومت می کند و اقتصاد مقاومتی، زندگی مقاومتی و اسلام مقاومتی در ایران دیده می شود.
وی اضافه کرد :ملت ایران با تأسی از قیام امام حسین (ع) به پیروزی رسید ما نیز باید در این مرحله در مقابل تحریم های دشمن با استفاده از اقتصاد مقاومتی و بسیج مردمی خود بایستیم.
وی ادامه داد: این بزرگترین افتخار ماست که رهبر معظم انقلاب به صراحت اعلام می کند که در هر جا بر ضد صهیونیزم حرکتی انجام شود حمایت می کنیم و از این حمایت هیچ باکی نداریم و این عزت و شرافت را از امام حسین (ع) داریم.
در حاشیه این مراسم حاجی گلدی کر فرماندار آق قلا نیز گفت: بایستی فلسفه قیام عاشورا را در شرایط کنونی در امتداد بسیج و وحدت نهادینه کرد و به نسل های آینده انتقال داد.
وی هم چنین در راستای منویات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی بر توجه به اصل توسعه و تولید و صرفه جویی تاکید کرد.
نوشته‌ای از MosallaVahdat.ir
http://www.mosallavahdat.ir

نشانی این صفحه :
http://www.mosallavahdat.ir/modules/news/article.php?storyid=51