امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس ضمن محکوم کردن، خواستار پیگیری جدی فاجعه منا شد

تاریخ ۱۳۹۴/۷/۲۲ ۱۱:۱۹:۵۲ | عنوان: اخبار مصلی

تصویر اصلی
حاج عبدالکریم آخوند جاور در نماز جمعه 94/7/17 حادثه تلخ منا را محکوم و خواستار پیگیری آن شد.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس به عنوان یکی از شاهدان عینی فاجعه منا، ضمن صحه گذاشتن بر سوء مدیریت مسئولین حج عربستان در بروز فاجعه منا و محکومیت مسئولین عربستانی برگزاری مناسک حج، خواستار پیگیری جدی این فاجعه از سوی مسئولین جمهوری اسلامی ایران شد.
حاج عبدالکریم آخوند جاور در خطبه های نماز جمعه اهل سنت این شهرستان گفت: از طرف آحاد مردم و نیز اولیای دم و بازماندگان جان باختگان این حادثه تاسف بار درخواست دارم که مسئولین امر با جدیت این فاجعه را پیگیری کنند.
وی خاطر نشان کرد: حقوق جان باختگان این فاجعه و بازماندگان آنان از مصادیق حق الناس است و احقاق آن و دفاع از حق الناس از وظایف حاکمان و مسئولان محسوب می شود.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس به عنوان یکی از شاهدان عینی فاجعه، سوء تدبیر و سوء مدیریت کارگزاران حج عربستان را از عوامل اصلی بروز این فاجعه دانست و خاطرنشان کرد: برخلاف شعار برگزارکنندگان حج در عربستان که خدمت به زائران را شرف و افتخار خود می دانند؛ این واقعه ثابت کرد که آنان خدمتگزاران خوبی برای مهمانان خانه خدا نیستند.
وی با بیان بخشی از مشاهدات خود از فاجعه منا در روز عید قربان، بسته شدن مسیر اصلی، مسدود شدن راه ها در انتهای مسیر 2000 متری و مجبور به بازگشت حاجیان، بسته شدن مسیر توسط تعداد زیادی ویلچر، نبود آب، فشار بیش از حد جمعیت، گرمای هوا، کمبود اکسیژن و نیز فقدان امدادرسانی به موقع و موثر را از عوامل بروز فاجعه منا و گسترش ابعاد آن ذکر کرد.
نوشته‌ای از MosallaVahdat.ir
http://www.mosallavahdat.ir

نشانی این صفحه :
http://www.mosallavahdat.ir/modules/news/article.php?storyid=89